Rozmieszczenie ikon po zmianie rozdzielczości ekranu

Bartosz

Bartosz Stefanicki Poniedziałek, 22.04.2024

Rozmieszczenie ikon po zmianie rozdzielczości ekranu

Przy ręcznej zmianie rozdzielczości ekranu lub uruchomienia aplikacji, która to zrobi - tracimy ustanowioną kolejność rozmieszczenia ikon na pulpicie.

System Windows XP zgodnie z domyślną konfiguracją nie zapamięta naszych ustawień w tym zakresie. Czyli w przypadku, gdy mamy ułożone ikony według własnych upodobań i następnie włączymy np. grę komputerową która zmieni rozdzielczość ekranu - po powrocie do pulpitu systemowego, Windows XP nie wyświetli nam poprzednich ustawień, lecz ułoży ikony po kolei od lewej górnej krawędzi ekranu.

Jest to uciążliwe, niewygodne oraz wymaga powtórzenia za każdym razem - jak temu zaradzić?

Rozwiązaniem problemu jest Icon Restore, można go pobrać ze strony: http://icon-restore.software.informer.com. Program zmodyfikuje plik systemowy layout.dll. Dzięki temu zostaną dodane nowe opcje do menu kontekstowego.

Po zainstalowaniu aplikacji, należy kliknąć prawym klawiszem myszki na ikonę "Kosza" (w przypadku systemu Windows XP) oraz wybrać odpowiednią opcję - "Save Desktop Icon Layout" (Zapisz obecne ustawienia ikon) lub "Restore Desktop Icon Layout" (Przywróć ustawienia ikon).

Więcej informacji oraz zrzut ekranu, dostępne są na podanej wyżej stronie internetowej programu. Jest to prosty w obsłudze i darmowy program, który rozwiąże ten problem.

Warto zobaczyć

Szukasz hostingu?

Jest dużo firm oferujących hosting, ale którą wybrać? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych propozycji i ranking hostingów (Kwiecień 2024).

Data publikacji: Poniedziałek, 8.11.2010. Tagi: grafika, system operacyjny, windows, windows 7, windows 8. Źródło obrazka Pixabay, Font awesome.

Komentarze


© 2005-2024 itporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.