Zapomniane hasło lub PIN w Androidzie - jak je zresetować?

Bartosz

Bartosz Stefanicki Poniedziałek, 22.04.2024

Zapomniane hasło lub PIN w Androidzie - jak je zresetować?

Aby odzyskać lub zresetować hasło w urządzeniu z systemem Android, można spróbować kilku sposobów.

Konto Google

Zapomniane hasło lub PIN w Androidzie - jak je zresetować?

W przypadku zapomnienia hasła lub PIN-u można skorzystać z funkcji "Zapomniałem hasła" na ekranie blokady telefonu lub tabletu. Jeżeli nie pamiętasz obu, wprowadź kilka razy błędną kombinację, aby pojawiła się opcja "Zapomniałem hasła" lub "Zapomniałem PIN". Kliknij wybraną opcję, w celu rozpoczęcia procesu resetowania hasła lub PIN-u wykorzystując własne konto Google.

Funkcja Przypomnij hasło i Przypomnij PIN

System Android posiada wbudowany mechanizm "Przypomnij hasło" i "Przypomnij PIN". Pozwala on odzyskać hasło lub PIN poprzez wprowadzenie swojego konta Google. Warunkiem jest skonfigurowane konto Google na urządzeniu i połączenie z internetem.

Reset do ustawień fabrycznych

Jeśli żadna metoda nie zadziałała, można zresetować urządzenie do ustawień fabrycznych. Jest to ostateczne rozwiązanie, które powoduje bezpowrotną utratę wszystkich danych na urządzeniu.

Aby to zrobić należy:

  • Wyłącz urządzenie,
  • Naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przycisk zasilania / przycisk domowy (w zależności od urządzenia) i przycisk zwiększania głośności, przez kilka sekund, do momentu ukazania się odpowiedniego ekranu,
  • Wejdziesz tym samym w tryb przywracania,
  • Wybierz opcję "Wyczyść dane / zresetuj urządzenie",
  • Potwierdź, że chcesz zresetować urządzenie do ustawień fabrycznych,
  • Na koniec, urządzenie zostanie uruchomione ponownie,
  • Skonfiguruj od nowa urządzenie z nowym hasłem i PIN-em,

To wszystkie dostępne sposoby resetu hasła i PIN-u na urządzeniu z systemem Android. Jeżeli żadna metoda nie okazała się pomocna, należy skontaktować się z pomocą techniczną urządzenia lub operatorem, który dostarcza usługi.

Warto zobaczyć

Szukasz hostingu?

Jest dużo firm oferujących hosting, ale którą wybrać? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych propozycji i ranking hostingów (Czerwiec 2024).

Data publikacji: Czwartek, 7.09.2023. Tagi: android, telefon. Źródło obrazka Pixabay, Font awesome.

Komentarze


© 2005-2024 itporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.