Podmieniamy systemowy notatnik

Bartosz

Bartosz Stefanicki Poniedziałek, 22.04.2024

Podmieniamy systemowy notatnik

Jesteście ciekawi jak zamienić systemowego Notepada na dowolny inny, bardziej funkcjonalny edytor? W moim przypadku będzie to prosty Notepad2.

Notepad2 świetnie nadaje się do edycji kodu PHP, HTML, CSS etc. Let's do it!

1. Przygotowanie eksploratora

Przechodzimy do lokalizacji: "C:WINDOWS". Następnie z menu wybieramy opcję: "Narzędzia" > "Opcje folderów" > "Widok".

Pojawi nam się okno dialogowe, w którym odznaczamy domyślnie aktywną opcję ukrywania plików systemowych. Zatwierdzamy naszą decyzję w komunikacie "Czy na pewno chcesz wyświetlać te pliki?" przyciskiem "Ok".

Ta mała modyfikacja pozwoli nam podmienić plik oryginalnego systemowego notatnika, który przez domyślne ustawienia nie zostałby wyświetlony na liście plików w eksploratorze.

2. Podmiana pliku notepad.exe

Jak wspomniałem na wstępie, naszym zamiennikiem w tej poradzie będzie mały i szybki edytor tekstu - Notepad2. Pobieramy więc archiwum z tym programem i rozpakowujemy je. Nazwę pliku Notepad2.exe zamieniamy na notepad.exe.

Teraz kopiujemy ten plik do lokalizacji: C:/WINDOWS/system32/dllcache (lub "C:/WINDOWS") i C:/WINDOWS/system32.

System Windows przyczepi się do tego, co zrobiliśmy - wyświetli komunikat błędu o treści: "Aby zapewnić stabilność systemu, system musi przywrócić (..)". Nie ulegamy nakazom i nie wkładamy płyty z Service Packiem. Klikamy na "Anuluj", a następnie zatwierdzamy przyciskiem "Tak".

Na koniec możemy przywrócić domyślne ustawienia dotyczące pokazywania ukrytych plików systemowych oraz rozszerzeń znanych plików.

Warto zobaczyć

Szukasz hostingu?

Jest dużo firm oferujących hosting, ale którą wybrać? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych propozycji i ranking hostingów (Maj 2024).

Data publikacji: Sobota, 15.05.2010. Tagi: system operacyjny, ustawienia systemowe, windows, windows 7, windows 8. Źródło obrazka Pixabay, Font awesome.

1 komentarz


© 2005-2024 itporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.