Odtwarzanie formatu FLV i generowanie miniaturek w eksploratorze
Windows

Odtwarzanie formatu FLV i generowanie miniaturek w eksploratorze

Data aktualizacji: 18.12.2020

Flash Video (skrót FLV) to kodek multimedialny używany do dystrybucji plików wideo przez internet. Wykorzystywany jest przez takie portale jak Google Video, YouTube czy Vimeo. Stworzony przez Macromedia, obecnie rozwijany przez Adobe Systems.

Plik FLV można odtworzyć za pomocą specjalnie do tego stworzonych wtyczek Adobe Flash Player lub Gnash, a także osobnych programów - Moyea FLV Player, FLV Player, MPlayer, AllPlayer, VLC Media Player. Niezbędne będzie również zainstalowanie kodeków - zestawu FFDShow wraz z odtwarzaczem PlayFLV.

Generowanie miniaturek w eksploratorze

Aktywację opcji generowania podglądu dla materiałów zapisanych w formacie FLV, dokonamy za pomocą wpisu do rejestru. Po tej czynności w eksploratorze systemu Microsoft Windows ukażą się miniaturki, przedstawiające zawartość wspomnianych plików. Otwieramy edytor tekstu, przykładowo systemowy Notatnik i zapełniamy go poniższym kodem:

REGEDIT4

[HKEY_CLASSES_ROOT.flvShellEx{BB2E617C-0920-11d1-9A0B-00C04FC2D6C1}]
@="{c5a40261-cd64-4ccf-84cb-c394da41d590}"

Plik zapisujemy pod nazwą miniaturki-flv.reg na Pulpicie. Następnie odnajdujemy go, klikamy na niego dwa razy i akceptujemy komunikat który pokaże się na ekranie (jeżeli mamy dobrze ustawione skojarzenia plików). Do rejestru systemowego dodaliśmy nową wartość, która sprawi że podgląd plików FLV będzie dostępny od teraz w eksploratorze.

Zalecamy

Przed wykonaniem jakichkolwiek zmian w rejestrze systemowym, zalecane jest wykonanie jego kopii. Instrukcja w formie porady jest zamieszczona na tym blogu.

Szukasz hostingu?

Jest dużo firm oferujących hosting, ale którą wybrać? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych propozycji i ranking hostingów (Czerwiec 2022).

Autor: Bartosz Stefanicki. Data publikacji: 27.11.2011 r. Tagi: rejestr systemowy, system operacyjny, ustawienia systemowe, windows, windows 7, windows 8. Źródło obrazka porady: Logo VLC.

Komentarze

Statystyki

  • 179

    Liczba porad
  • 1 805

    Liczba komentarzy
  • 5

    Narzędzi online

© 2005-2022 itporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych oraz dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.