Obsługa napisów z pliku .SMI w Windows Media Player 12

Bartosz

Bartosz Stefanicki Poniedziałek, 22.04.2024

Obsługa napisów z pliku .SMI w Windows Media Player 12

W systemie Windows 8, program Windows Media Player 12 nie obsługuje plików z napisami z rozszerzeniem SMI. Jak to naprawić?

Co to jest?

SMI to skrót od Synchronized Multimedia Integration Language document. Jest obsługiwany przez system Windows, Linux i Mac OS. Funkcję eksportu do tego formatu posiada między innymi program SubEdit.

Jak włączyć?

Należy otworzyć program Windows Media Player 12, następnie prawym klawiszem myszki wywołać menu kontekstowe, następnie wybrać Narzędzia > Opcje.

W nowo otwartym oknie Opcje należy wybrać zakładkę Zabezpieczenia, a tam zaznaczyć opcję "Pokaż lokalne podpisy, jeśli są dostępne".

Okazuje się, że jeśli są dostępne WMP faktycznie po tej operacji je uwzględnia i wyświetla. Tym sposobem włączyliśmy obsługę plików z napisami z rozszerzeniem SMI w WMP.

Warto zobaczyć

Szukasz hostingu?

Jest dużo firm oferujących hosting, ale którą wybrać? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych propozycji i ranking hostingów (Maj 2024).

Data publikacji: Sobota, 14.12.2013. Tagi: system operacyjny, ustawienia systemowe, windows, windows 7, windows 8, windows media player. Źródło obrazka Pixabay, Font awesome.

Komentarze


© 2005-2024 itporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.