Kopia zapasowa rejestru

Bartosz

Bartosz Stefanicki Poniedziałek, 22.04.2024

Kopia zapasowa rejestru

Rejestr systemu operacyjnego to zbiór ustawień, hierarchiczna baza danych konfiguracyjnych.

Przechowuje się w nim informacje nt. użytkowników, podłączonych do komputera urządzeń czy zainstalowanych aplikacji. System odwołuje się każdorazowo do wpisów w rejestrze, gdy wynik wykonania operacji jest zależny od wcześniej zapamiętanych ustawień. Rejestr systemu Microsoft Windows spełnia analogiczną funkcję do katalogu etc/ w systemach Linux.

Aby utworzyć zapasową kopię rejestru systemowego, należy skorzystać z odpowiednich komend. Przechodzimy zatem do menu Start w systemie Windows, następnie w sekcji "Uruchom" wydajemy polecenie regedit.

W nowo otwartym oknie "Edytor rejestru" rozwijamy menu Plik, wybieramy opcję "Eksportuj" by stworzyć plik z kopią bezpieczeństwa rejestru. Wskazujemy lokalizację dla nowego dokumentu i zatwierdzamy przyciskiem "Zapisz".

W celu przywrócenia stanu z dnia eksportu, należy powtórzyć wyżej wymienione kroki oraz wybrać opcję "Importuj".

Warto zobaczyć

Szukasz hostingu?

Jest dużo firm oferujących hosting, ale którą wybrać? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych propozycji i ranking hostingów (Maj 2024).

Data publikacji: Piątek, 14.05.2010. Tagi: system operacyjny, ustawienia systemowe, windows, windows 7, windows 8. Źródło obrazka Pixabay, Font awesome.

Komentarze


© 2005-2024 itporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.