KM Wakeup - obudzi, uśpi, wyłączy

Bartosz

Bartosz Stefanicki Poniedziałek, 22.04.2024

KM Wakeup - obudzi, uśpi, wyłączy

Mały, niezwykle przydatny bezpłatny program autorstwa Marcina Nowoka, umożliwiający wyłączenie oraz wstrzymanie pracy systemu.

Posiada on również bardzo rzadko spotykaną funkcję "wybudzenia systemu" - tj. przywrócenia komputera ze stanu hibernacji. Program jest bajecznie prosty w obsłudze. Ustawienie alarmu sprowadza się do zaledwie kilku kliknięć myszką. Sprawia to, że aż chce się go używać.

Ale do rzeczy, ostatnimi czasy szukałem programu, który umożliwiłby mi "przywrócenie komputera" ze stanu uśpienia do normalnego, użytkowego. Szukałem i w końcu znalazłem, ten jedyny - KM Wakeup.

Za jego pomocą, będziemy mogli

  • uśpić komputer (hibernacja systemu, praktycznie zerowy pobór mocy, cisza)
  • przywrócić system ze stanu hibernacji, tzw. budzenie
  • wyłączyć komputer
  • wyświetlić ustalony wcześniej komunikat
  • odtworzyć wybrany dźwięk (instalator domyślnie zapisuje nam na dysku piosenkę "Wham! - Wake me Up Before You Go Go")
  • uruchomić dowolny program

Wszystkim tym budzikom i alarmom możemy ustawić częstotliwość działania, czyli np. jednorazowy, codzienny, co tydzień a nawet co rok. Funkcja "budzenia" działa tylko, gdy dostępny jest interfejs ACPI/APM.

Warto zobaczyć

Szukasz hostingu?

Jest dużo firm oferujących hosting, ale którą wybrać? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych propozycji i ranking hostingów (Maj 2024).

Data publikacji: Poniedziałek, 31.05.2010. Tagi: program, system operacyjny, windows, windows 7, windows 8. Źródło obrazka Pixabay, Font awesome.

Komentarze


© 2005-2024 itporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.