Hurtowe zmniejszanie zdjęć - VSO Image Resizer

Bartosz

Bartosz Stefanicki Poniedziałek, 22.04.2024

Hurtowe zmniejszanie zdjęć - VSO Image Resizer

Jak zmniejszyć rozmiar i rozdzielczość naszych fotografii - szybko, bezboleśnie a do tego hurtowo?

Okazuje się, że jest to bardzo prosta czynność polegająca na zaledwie kilku kliknięciach myszką. Sprawdźmy, jak to zrobić w trzech prostych krokach za pomocą darmowego programu VSO Image Resizer.

O programie

Image Resizer to program autorstwa francuskiej firmy VSO-Software, który funkcjonuje bezproblemowo na platformach Windows XP, Vista, 7. Umożliwia zmianę rozmiaru, kompresję, konwersję oraz utworzenie kopii zapasowej naszych fotografii.

Poza tym posiada kilka innych, ciekawych opcji które okazują się przydatne przy obróbce większej ilości plików - nakładanie znaku wodnego w postaci logotypu czy tekstu, dostosowywanie fotografii przy zmianie rozdzielczości.

Instalacja programu

Pierwszą w kolejności czynnością, którą należy zrobić jest pobranie programu VSO Image Resizer ze strony producenta. Po pobraniu aplikacji na dysk, klikamy na niego dwukrotnie - krótko mówiąc uruchamiamy instalator. Cały ten proces nie powinien przysporzyć żadnych większych problemów, gdyż jednym z dostępnych tłumaczeń jest polskie.

Omówmy zatem krótko kolejne okna instalatora VSO Image Resizer, w pierwszym zatwierdzamy informację przyciskiem "Ok". Następny etap to wybór lokalizacji, w której zostaną zapisane pliki programu - domyślną ścieżką jest katalog "/Program Files/" na dysku C. Program będzie zajmował około 14 MB.

Pod koniec instalator zapyta nas, czy chcemy by utworzył skróty do programu na pulpicie, pasku szybkiego uruchamiania i w menu. Ostatnie okno to podsumowanie instalatora, w którym zobaczymy ustawienia wybrane przez nas w poprzednich etapach - akceptujemy je, klikamy przycisk "Dalej". Teraz program będzie się instalował, to wszystko co należało zrobić w tym kierunku.

Korzystanie z VSO Image Resizer

Aby uruchomić program należy kliknąć jego ikonkę, która - jeśli nie zmienialiśmy domyślnych ustawień - znajduje się na pulpicie, lub przechodzimy do Menu Start > Wszystkie programy > VSO > VSO Image Resizer > Image Resizer. Ukaże się główne okno aplikacji wraz z krótką adnotacją o używaniu wersji darmowej - klikamy "Continue".

Możliwości programu

  1. Rozdzielczość - wpisujemy, jaką rozdzielczość chcemy uzyskać po zmniejszeniu,
  2. Format i jakość - program umożliwia konwersję wybranych obrazków do podanego formatu (m.in. PNG, JPEG, GIF), a także pozwala określić, czy obrazki mają zachować oryginalną jakość lub inną wybraną przez użytkownika,
  3. Maska nazwy pliku - określa nazwę pliku po skonwertowaniu go, np. stara-nazwa[800x600].jpg,
  4. Akcja i ścieżka docelowa - można wybrać czy stary plik ma zostać nadpisany przez nowy czy ma zostać utworzona kopia, oraz można wybrać lokalizację w której nowy plik zostanie zapisany,

Po ustawieniu wszystkich funkcji możemy przejść do ostatniego kroku, jakim jest zatwierdzenie ustawień przyciskiem "OK". Zacznie się konwertowanie wybranych wcześniej plików. Na koniec wyświetli się komunikat informujący o czasie konwersji oraz rozmiarze wszystkich utworzonych plików.

Warto zobaczyć

Szukasz hostingu?

Jest dużo firm oferujących hosting, ale którą wybrać? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych propozycji i ranking hostingów (Kwiecień 2024).

Data publikacji: Czwartek, 8.07.2010. Tagi: grafika, program, windows, windows 7, windows 8. Źródło obrazka Pixabay, Font awesome.

1 komentarz


© 2005-2024 itporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.