Czym otworzyć plik w formacie RMVB?

Bartosz

Bartosz Stefanicki Poniedziałek, 22.04.2024

Czym otworzyć plik w formacie RMVB?

Format RMVB wywodzi się od Real Media Variable Bitrate. Jest kontenerem multimediów oferującym stratną metodę kompresji filmów.

Pozwala na znaczne zmniejszenie wielkości pliku przy nieznacznych stratach na jakości obrazu i dźwięku. Kodek ten ze względu na niewielki rozmiar plików jest powszechnie stosowany.

Na jego korzyść przemawia rozmiar plików mniejszy nawet o 40% w porównaniu z DivX czy XviD. Stąd coraz częściej możemy zauważyć, jak filmy zapisywane są z tą opcją kompresji. Plik zapisany przy pomocy kodeka RMVB można otworzyć za pomocą poniżej wymienionych programów:

  • Real Alternative - wszystkie formaty Real Media, nie trzeba instalować Real Playera,
  • Real Player - popularny odtwarzacz, odbiera transmisje audio i wideo w czasie rzeczywistym,
  • MPlayer - uniwersalny odtwarzacz, zawiera wiele kodeków w swoim kodzie. Może również korzystać z zewnętrznych bibliotek,
  • AllPlayer - służy do oglądania filmów z napisami we wszelkich formatach multimedialnych także DVD, korzysta bezpośrednio z DirectX,
  • SubEdit Player - program do odtwarzania plików wideo z napisami, oraz do edycji samych napisów,

Warto zobaczyć

Szukasz hostingu?

Jest dużo firm oferujących hosting, ale którą wybrać? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych propozycji i ranking hostingów (Lipiec 2024).

Data publikacji: Środa, 28.04.2010. Tagi: program, real media, windows, windows 7, windows 8. Źródło obrazka Pixabay, Font awesome.

Komentarze


© 2005-2024 itporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.