Blokowanie właściwości ekranu w Windows XP

Bartosz

Bartosz Stefanicki Poniedziałek, 22.04.2024

Blokowanie właściwości ekranu w Windows XP

Chcesz w systemie Microsoft XP, zablokować wybranemu użytkownikowi możliwość zmian właściwości ekranu, jak zmiana tapety, wygaszacza, rozdzielczości?

Przechodzimy do profilu użytkownika, któremu chcemy ograniczyć uprawnienia. Następnie uruchamiamy menu Start, w opcji "Uruchom..." wpisujemy poniższą komendę:

regedit

Szukamy klucza:

HKEY_CURRENT_USERSoftware MicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesSystem

Jeśli klucz "System" nie istnieje, to należy go utworzyć klikając prawym klawiszem zakładkę "Policies" oraz wybierając opcję "Nowy - klucz" - jako nazwę należy podać "System".

Przechodzimy zatem do klucza "System", klikamy prawym klawiszem i tworzymy nową wartość DWORD.

  • NoThemesTab - zablokuje zakładkę Kompozycję,
  • NoDispScrSavPage - zablokuje zakładkę Wygaszacz ekranu,
  • NoDispSettingsPage - zablokuje zakładkę Ustawienia,
  • NoDispAppearancePage - zablokuje zakładkę Wygląd i Kompozycje,
  • NoDispBackgroundPage - zablokuje zakładkę Pulpit,

Aby uruchomić blokadę danej zakładki, klikamy na wybraną wartość DWORD i wybieramy opcję "Modyfikuj". W oknie "wartość" należy wpisać "1" który uaktywni daną wartość.

Przed wykonaniem jakichkolwiek zmian w rejestrze systemowym, zalecane jest wykonanie jego kopii. Poradę jak to zrobić znajdziesz oczywiście na tym blogu.

Warto zobaczyć

Szukasz hostingu?

Jest dużo firm oferujących hosting, ale którą wybrać? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych propozycji i ranking hostingów (Maj 2024).

Data publikacji: Niedziela, 16.05.2010. Tagi: rejestr systemowy, system operacyjny, ustawienia systemowe, windows, windows 7, windows 8. Źródło obrazka Pixabay, Font awesome.

Komentarze


© 2005-2024 itporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.