Jak zmienić jakość obrazu automatycznie na wysoką HD na Youtube?

Bartosz

Bartosz Stefanicki 27 maja 2021

Jak zmienić jakość obrazu automatycznie na wysoką HD na Youtube?

Serwis YouTube oferuje nam bardzo szeroką gamę filmów w swojej bibliotece. Dla użytkownika jest to dobra wiadomość, natomiast jeszcze przyjemniej robi się, gdy możemy taki film obejrzeć w dobrej jakości. W dzisiejszych czasach używając takiego określenia mówi się najczęściej o rozdzielczościach 720p HD oraz 1080p Full HD.

Domyślnie serwis YouTube "analizuje" prędkość naszego łącza i serwuje nam filmy "w możliwie najlepszej jakości" - pomijając te analizy jest to najczęściej 360p lub 480p. Biorąc pod uwagę parametry komputera a przede wszystkim szybkość internetu, zacząłem się zastanawiać, co zrobić by jakość HD była tą domyślną. Jak ją ustawić?

1. Ustawienia w serwisie YouTube

Należy być zalogowanym w serwisie. Następnie należy przejść do menu Ustawienia, kliknąć link Odtwarzanie a następnie wybrać opcję Po przełączeniu na pełny ekran zawsze odtwarzaj w jakości HD (jeśli jest dostępna). Tu uwaga, domyślnie będzie wybierana jakość HD ale tylko jeżeli włączymy tryb pełnoekranowy, przy zwykłym okienku nie odczujemy zmiany.

Wybierając wyższą jakość, strumieniowe przesyłanie filmów jest wolniejsze niż przy niższej jakości. Dlatego są przypadki, że zalecana jest zmiana tych ustawień. Jeżeli masz wolniejsze łącze można też wybrać opcję, by filmy nie były automatycznie odtwarzane w najwyższej jakości.

2. Wtyczki do przeglądarek

Można również skorzystać ze specjalnych rozszerzeń, które są dostępne za darmo dla każdego.

Mozilla Firefox

Wtyczka "Youtube High Definition".
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/youtube-high-definition/?src=search

Opera

Wtyczka "ExtendTube".
https://addons.opera.com/en/extensions/details/extendtube/?display=en

Google Chrome

Wtyczka "Auto HD For YouTube".
https://chrome.google.com/webstore/detail/auto-hd-for-youtube/koiaokdomkpjdgniimnkhgbilbjgpeak

Safari

Wtyczka "HD quality for YouTube"
https://extensions.apple.com/details/?id=com.add0n.youtube-hd-N36DZ3K24G

Jako ciekawostkę dodam również, że istnieją rozdzielczości z przeplotem oznaczane literką "i" - np. 720i albo 1080i. Oznacza to tylko i wyłącznie, że obraz został przeskalowany ze zwykłej rozdzielczości do HD Ready lub odpowiednio Full HD. Pełne HD Ready oraz Full HD poznamy po literce "p" - np. 720p albo 1080p.

Warto zobaczyć

Szukasz hostingu?

Jest dużo firm oferujących hosting, ale którą wybrać? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych propozycji i ranking hostingów (Wrzesień 2023).

Data publikacji: 23.02.2013 r. Tagi: google, Internet Explorer, mozilla firefox, opera, youtube. Źródło obrazka porady: YouTube.

17 komentarzy


© 2005-2023 itporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych oraz dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.