Czarne okno zamiast Google Chrome na Ubuntu 18.04

Bartosz

Bartosz Stefanicki Poniedziałek, 22.04.2024

Czarne okno zamiast Google Chrome na Ubuntu 18.04

Próba instalacji Google Chrome na Ubuntu z oficjalnej strony. Po otwarciu Chrome ukazuje się czarne okno - bez zakładek, kart, paska adresu.

Domyślnie Google Chrome uruchamiamy komendą:

google-chrome

Aby skorzystać z innego renderowania przeglądarki należy skorzystać z komendy:

google-chrome --use-gl=angle

Warto jeszcze zmienić wspomniane polecenie w skrócie do przeglądarki, aby nie musieć za każdym razem uruchamiać Chromea z terminala. W terminalu przechodzimy do lokalizacji:

cd /usr/share/applications/

Otwieramy plik google-chrome.desktop (i wpisujemy hasło administratora):

sudo nano google-chrome.desktop

W pliku wyszukujemy "Exec", czyli polecenie które ma się wywołać po kliknięciu skrótu do przeglądarki i dopisujemy wyżej wymieniony fragment, na przykład:

Exec=/usr/bin/google-chrome-stable --use-gl=angle

To wszystko. Teraz możemy uruchomić Google Chrome z poziomu listy programów, ale także możemy dodać ikonkę przeglądarki do paska szybkiego uruchamiania. Jeśli z poziomu paska szybkiego uruchamiania będzie uruchamiało się jeszcze czarne okno zamiast Google Chromea, to wystarczy zrestartować system i wszystko zacznie działać jak powinno.

Warto zobaczyć

Szukasz hostingu?

Jest dużo firm oferujących hosting, ale którą wybrać? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych propozycji i ranking hostingów (Lipiec 2024).

Data publikacji: Środa, 11.07.2018. Tagi: google, chrome, ubuntu. Źródło obrazka Pixabay, Font awesome.

1 komentarz


© 2005-2024 itporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.