Jak zarobić kabel sieciowy ethernet, wtyczkę RJ45?
Pozostałe Aktualizacja: 27.08.2017

Jak zarobić kabel sieciowy ethernet, wtyczkę RJ45?

Zarobienie kabla sieciowego nie wymaga dodatkowych umiejętności. Można śmiało powiedzieć, że zajmuje mało czasu - jest to kwestia kilku minut. Najpopularniejszym rodzajem kabla w sieciach komputerowych jest skrętka.

W sklepach znajdziemy bez problemu gotowe kable, jednak czasami nie jest to wystarczające. Powodem może być potrzeba indywidualnej długości kabla, bo po co mieć niepotrzebnie długi kabel, albo wręcz na odwrót - kabel chcemy mieć krótszy niż gotowce. Dzięki temu poradnikowi stworzymy kabel o długości jakiej tylko zapragniemy.

Wtyczki należy zacisnąć za pomocą specjalnej zaciskarki. W internecie można taką znaleźć za około 15 - 25 zł. Gdy nie mamy zaciskarki kolejne piny możemy docisnąć śrubokrętem i młotkiem, lecz nie jest to zalecane. Trzeba kupić odpowiedniej długości kabel ethernetowy i dwie wtyczki RJ45 (na każde zakończenie kabla).

Jak zarobić kabel sieciowy ethernet RJ45?

Odsłaniamy kabel, rozkręcamy splot kabli. Następnie należy je uporządkować według kolejności podanej niżej.

1 – Pomarańczowo - biały
2 – Pomarańczowy
3 – Zielono - biały
4 – Niebieski
5 – Niebiesko - biały
6 – Zielony
7 – Brązowo - biały
8 – Brązowy

(standard EIA/TIA568B)

Druga możliwość to połączenie bezpośrednie dwóch komputerów, wówczas zmienia się kolejność uporządkowania. Jest to tak zwany kabel skrosowany.

1 – Zielono - biały
2 – Zielony
3 – Pomarańczowo - biały
4 – Niebieski
5 – Niebiesko - biały
6 – Pomarańczowy
7 – Brązowo - biały
8 – Brązowy

(standard EIA/TIA568A)

Przydatny może być powyższy film, wyjaśnia on dokładnie co i jak zrobić. Autorem jest użytkownik "dipolnet" z serwisu YouTube.

dhosting

Autor: . Tagi: . Źródło obrazek główny: Pixabay.

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Jak zarobić kabel sieciowy ethernet, wtyczkę RJ45?"

avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Piotr
Gość

Witam. Co do skrętki i ułożenia kolorami tak jak w temacie,czy można np. Ułożyć kolorami: pomarańczowy,pomarańczowobiały,zielony,zielonobiały,niebieski,niebieskobiałybrązowy,brązowobiały? Oczywiście w obu wtyczkach identycznie. Nigdzie nic na ten temat nie znalazłem.

wpDiscuz