Rozpoznawanie czcionek za pomocą "What the font?!"

Rozpoznawanie czcionek za pomocą "What the font?!"

Pozostałe Data aktualizacji: 18.12.2019

Rozpoznawanie czcionek za pomocą "What the font?!"

WhatTheFont to proste w użyciu narzędzie, które pomoże nam przy identyfikacji nieznanych nazw czcionek. Wystarczy załadować obrazek z próbką fonta lub podać do niego adres URL, a skrypt zajmie się resztą.

1. Przygotowanie obrazka

Pierwsze co należy zrobić, to odpowiednio przygotować obrazek na którym szukana czcionka będzie widoczna. Należy zadbać o to, by nie posiadał on tła, można się go pozbyć za pomocą dowolnego programu do obróbki grafiki. Powód tego zabiegu jest prosty - zwiększamy szanse na wykrycie prawidłowej nazwy szukanej czcionki.

Należy podkreślić, że skrypt akceptuje formaty takie jak GIF, JPEG i TIFF. Jeśli posiadasz adres URL do obrazka możesz go wpisać i przejść dalej, w innym wypadku trzeba wybrać plik z dysku komputera oraz go załadować.

2. Wysyłanie obrazka

Po wysłaniu danych narzędzie przeanalizuje otrzymany obrazek, po czym poprosi nas o zweryfikowanie czy dobrze rozpoznało znaki. Oczywiście może zdarzyć się tak, że będziemy musieli poprawić lub uzupełnić puste pola.

Ostatnim krokiem jest ostateczne wysłanie formularza. Chwilę potem narzędzie wyświetli nam nazwę szukanej czcionki lub zbliżonych do niej. Teraz już wiesz co to za czcionka - odwiedź serwis "What the font?!".

Najlepsze oferty hostingu w 2021 roku

Ranking hostingów

Autor: Bartosz Stefanicki. Data publikacji: 28.05.2010r. Tagi: czcionki, grafika. Źródło obrazka porady: freeimages.com.

15 komentarzy