Rozpoznawanie czcionek za pomocą "What the font?!"

Bartosz

Bartosz Stefanicki Poniedziałek, 22.04.2024

Rozpoznawanie czcionek za pomocą "What the font?!"

WhatTheFont to proste w użyciu narzędzie, które pomaga przy identyfikacji nieznanych nazw czcionek. Jak na podstawie próbki fonta poznać jej nazwę?

1. Przygotowanie obrazka

Pierwsze co należy zrobić, to odpowiednio przygotować obrazek na którym szukana czcionka będzie widoczna. Należy zadbać o to, by nie posiadał on tła, można się go pozbyć za pomocą dowolnego programu do obróbki grafiki. Powód tego zabiegu jest prosty - zwiększamy szanse na wykrycie prawidłowej nazwy szukanej czcionki.

Należy podkreślić, że skrypt akceptuje formaty takie jak GIF, JPEG i TIFF. Jeśli posiadasz adres URL do obrazka możesz go wpisać i przejść dalej, w innym wypadku trzeba wybrać plik z dysku komputera oraz go załadować.

2. Wysyłanie obrazka

Po wysłaniu danych narzędzie przeanalizuje otrzymany obrazek, po czym poprosi nas o zweryfikowanie czy dobrze rozpoznało znaki. Oczywiście może zdarzyć się tak, że będziemy musieli poprawić lub uzupełnić puste pola.

Ostatnim krokiem jest ostateczne wysłanie formularza. Chwilę potem narzędzie wyświetli nam nazwę szukanej czcionki lub zbliżonych do niej. Teraz już wiesz co to za czcionka - odwiedź serwis "What the font?!".

Warto zobaczyć

Szukasz hostingu?

Jest dużo firm oferujących hosting, ale którą wybrać? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych propozycji i ranking hostingów (Lipiec 2024).

Data publikacji: Piątek, 28.05.2010. Tagi: czcionki, grafika. Źródło obrazka Pixabay, Font awesome.

18 komentarzy


© 2005-2024 itporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.