Rozpoznawanie czcionek za pomocą "What the font?!"

Bartosz

Bartosz Stefanicki 18 grudnia 2019

Rozpoznawanie czcionek za pomocą "What the font?!"

WhatTheFont to proste w użyciu narzędzie, które pomoże nam przy identyfikacji nieznanych nazw czcionek. Wystarczy załadować obrazek z próbką fonta lub podać do niego adres URL, a skrypt zajmie się resztą.

1. Przygotowanie obrazka

Pierwsze co należy zrobić, to odpowiednio przygotować obrazek na którym szukana czcionka będzie widoczna. Należy zadbać o to, by nie posiadał on tła, można się go pozbyć za pomocą dowolnego programu do obróbki grafiki. Powód tego zabiegu jest prosty - zwiększamy szanse na wykrycie prawidłowej nazwy szukanej czcionki.

Należy podkreślić, że skrypt akceptuje formaty takie jak GIF, JPEG i TIFF. Jeśli posiadasz adres URL do obrazka możesz go wpisać i przejść dalej, w innym wypadku trzeba wybrać plik z dysku komputera oraz go załadować.

2. Wysyłanie obrazka

Po wysłaniu danych narzędzie przeanalizuje otrzymany obrazek, po czym poprosi nas o zweryfikowanie czy dobrze rozpoznało znaki. Oczywiście może zdarzyć się tak, że będziemy musieli poprawić lub uzupełnić puste pola.

Ostatnim krokiem jest ostateczne wysłanie formularza. Chwilę potem narzędzie wyświetli nam nazwę szukanej czcionki lub zbliżonych do niej. Teraz już wiesz co to za czcionka - odwiedź serwis "What the font?!".

Warto zobaczyć

Szukasz hostingu?

Jest dużo firm oferujących hosting, ale którą wybrać? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych propozycji i ranking hostingów (Czerwiec 2023).

Data publikacji: 28.05.2010 r. Tagi: czcionki, grafika. Źródło obrazka porady: freeimages.com.

18 komentarzy


© 2005-2023 itporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych oraz dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.