Messenger Facebooka jako aplikacja webowa i natywna dla Windows, macOS, Linux

Bartosz

Bartosz Stefanicki Poniedziałek, 22.04.2024

Messenger Facebooka jako aplikacja webowa i natywna dla Windows, macOS, Linux

W Polsce najpopularniejszym komunikatorem jest Facebook Messenger. Ostatnio pojawiły się aplikacje natywne, jak z nich skorzystać?

Słyszałem wiele opinii na temat Messengera. Osoby, które wypowiadały się na jego temat nie były zadowolone z tego, że chcąc wyłącznie skorzystać z Messengera zmuszane były do jednoczesnego korzystania z samego portalu Facebook, czyli np. oglądania tablicy. Na urządzeniach mobilnych są aplikacje natywne - kto chce ogląda Facebooka, a kto chce korzysta z systemu wiadomości. Albo to, albo to, albo połączenie obu. Na komputerach dostępna była dotychczas wyłącznie hybryda obu. Teraz jest inaczej.

Aplikacja webowa

Funkcjonalność Facebooka pozostała bez zmian - dalej możemy oglądać tablice, zdjęcia i przy okazji pisać ze znajomymi. Ale pojawiło się wyjście alternatywne w postaci aplikacji webowej - Facebook uruchomił serwis messenger.com, gdzie możemy skorzystać wyłącznie z systemu wiadomości. Wygląd nowego serwisu to właściwie kalka aplikacji natywnej z iPada. Prezentuje się bardzo dobrze, jest szybki, czytelny.

Aplikacja natywna - Windows, macOS i Linux

Początkowo na system Windows 8 była dostępna aplikacja natywna Facebook Messengera (http://www.dobreprogramy.pl/Facebook-Messenger-for-Windows,Program,Windows,29573.html), lecz później ją niestety porzucono.

Pojawiła się aplikacja napisana pod Windowsa, macOS i Linuksa - Messenger for Desktop. Po wejściu na stronę wybieramy interesujący nas system i pobieramy aplikację. To wszystko, możemy już korzystać z Messengera jako osobny program.

Na macOS dostępne są już od jakiegoś czasu natywne pokazujące wyłącznie system wiadomości, na przykład Goofy. Początkowo aplikacja pokazywała stronę internetową (zakładkę wiadomości z portalu Facebook). Od teraz pojawiła się oficjalna furtka i wiele z aplikacji natywnych na Maca zaczęło ją wykorzystywać - wczytanie po prostu strony messenger.com.

Warto zobaczyć

Szukasz hostingu?

Jest dużo firm oferujących hosting, ale którą wybrać? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych propozycji i ranking hostingów (Maj 2024).

Data publikacji: Środa, 22.04.2015. Tagi: aplikacja, facebook, program, system operacyjny, windows 8, messenger. Źródło obrazka Pixabay, Font awesome.

1 komentarz


© 2005-2024 itporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.