Jak pobrać dopasowane napisy do filmu, serialu (macOS, Windows, Linux)?

Bartosz

Bartosz Stefanicki Poniedziałek, 22.04.2024

Jak pobrać dopasowane napisy do filmu, serialu (macOS, Windows, Linux)?

Napisy do filmów mogą być w języku polskim, angielskim i w wielu innych. Jakie programy pomogą nam pobrać szybko dopasowane napisy?

1. Windows

Szukałem programów pod system Windows 7/8. Znalazłem kilka mniejszych projektów, takich jak: QNapi, Napisy24.pl, ale również:

1.1. Napiprojekt

Niekwestionowany lider w pobieraniu napisów w systemie Windows. Domyślnie wyświetla reklamy. Posiada dużą bazę napisów na swoim serwerze. Najczęściej pobierany program w Polsce w tej kategorii.

2. macOS

Na macOS znajdziemy kilka programów. Dosyć popularne są QNapi i iNapi. Natomiast zamierzam przedstawić Wam moje ostatnie odkrycie.

2.1. Subtitle

Korzysta z bazy OpenSubtitles. Nie ma problemu z pobraniem napisów w języku angielskim, polskim. Wystarczy przeciągnąć film do okna programu lub otworzyć film za jego pomocą, by po kilku sekundach napisy zapisały się na dysku. Bezproblemowy, szybki, bez reklam. Jest płatny 9,99$. Dostępna jest także wersja dla systemu Windows.

Adres strony: subtitlesapp.com.

3. Linux

Na Linuksie, tak samo jak w macOS i na Windowsie dostępny jest program QNapi. Są też dostępne różne skrypty, które szybko działają i pobierają napisy. Oprócz tego warto sprawdzić:

3.1. GNapi

Obsługuje bazę Napiprojekt, Napisy.info, OpenSubtitles. Napisy można pobrać poprzez wybranie pliku w oknie programu.

Adres strony: gnapi.sourceforge.net.

Warto zobaczyć

Szukasz hostingu?

Jest dużo firm oferujących hosting, ale którą wybrać? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych propozycji i ranking hostingów (Czerwiec 2024).

Data publikacji: Niedziela, 15.02.2015. Tagi: linux, program, windows, filmy, napisy, os x. Źródło obrazka Pixabay, Font awesome.

2 komentarzy


© 2005-2024 itporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.