Jak dodać ikonki Glyphicons do Bootstrapa 4?

Bartosz

Bartosz Stefanicki Poniedziałek, 22.04.2024

Jak dodać ikonki Glyphicons do Bootstrapa 4?

Bootstrap w wersji 3 zawiera ikonki Glyphicons. Wersja 4 nie posiada wbudowanych ikon. Istnieje sposób na dołączenie Glyphicons - jak to zrobić?

Na stronie Bootstrapa można przeczytać:

Includes over 250 glyphs in font format from the Glyphicon Halflings set. Glyphicons Halflings are normally not available for free, but their creator has made them available for Bootstrap free of cost. As a thank you, we only ask that you include a link back to Glyphicons whenever possible.

Podsumowując - Glyphicons w liczbie 250 są dostępne bezpłatnie dla Bootstrapa. Nie ma tu mowy o ograniczeniu do konkretnej wersji Bootstrapa, więc w wersji 4 także można z nich bezpłatnie korzystać. Jest wzmianka o linku do projektu Glyphicons - każdy według uznania może umieścić taki link w dowolnym miejscu swojej witryny, ale nie jest to wymagane.

Na stronie w ramach <HEAD> należy umieścić odwołanie do stylu CSS:

<link href="glyphicons/_glyphicons.css" rel="stylesheet"/>

Dla czytelników itporady.pl spakowałem wszystkie wymagane pliki - są do pobrania poniżej.

Warto zobaczyć

Szukasz hostingu?

Jest dużo firm oferujących hosting, ale którą wybrać? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych propozycji i ranking hostingów (Maj 2024).

Data publikacji: Wtorek, 20.03.2018. Tagi: strona, strona internetowa, ikonki, bootstrap, bootstrap4, glyphicons. Źródło obrazka Pixabay, Font awesome.

3 komentarzy


© 2005-2024 itporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.