Jak dodać ikonki Glyphicons do Bootstrapa 4?

Jak dodać ikonki Glyphicons do Bootstrapa 4?

HTML + CSS Data aktualizacji: 18.12.2020

Jak dodać ikonki Glyphicons do Bootstrapa 4?

Bootstrap w wersji 3 zawiera ikonki Glyphicons. Są one darmowe i wbudowane - nie trzeba ich pobierać i załączać osobno do projektu. Następca, czyli Bootstrap 4 nie posiada żadnych wbudowanych ikon. Istnieje jednak sposób na dołączenie Glyphicons do Bootstrapa w wersji czwartej - jak to zrobić?

Na stronie Bootstrapa można przeczytać:

Includes over 250 glyphs in font format from the Glyphicon Halflings set. Glyphicons Halflings are normally not available for free, but their creator has made them available for Bootstrap free of cost. As a thank you, we only ask that you include a link back to Glyphicons whenever possible.

Podsumowując - Glyphicons w liczbie 250 są dostępne bezpłatnie dla Bootstrapa. Nie ma tu mowy o ograniczeniu do konkretnej wersji Bootstrapa, więc w wersji 4 także można z nich bezpłatnie korzystać. Jest wzmianka o linku do projektu Glyphicons - każdy według uznania może umieścić taki link w dowolnym miejscu swojej witryny, ale nie jest to wymagane.

Na stronie w ramach należy umieścić odwołanie do stylu CSS:

<link href="glyphicons/_glyphicons.css" rel="stylesheet"/>

Dla czytelników itporady.pl spakowałem wszystkie wymagane pliki - są do pobrania poniżej.

Najlepsze oferty hostingu w 2021 roku

Ranking hostingów

Autor: Bartosz Stefanicki. Data publikacji: 20.03.2018r. Tagi: strona, strona internetowa, ikonki, bootstrap, bootstrap4, glyphicons. Źródło obrazka porady: Logo Bootstrap.

2 komentarzy