Generator różnych rozmiarów favicony

Bartosz

Bartosz Stefanicki Poniedziałek, 15.03.2021

Generator różnych rozmiarów favicony

Temat favicony już pojawił się na łamach itporady.pl. Porada "Własna ikona w pasku adresu (favicon)" dotyczy tworzenia własnej ikonki w przeglądarce, zarówno przez program graficzny jak i generatory dostępne w internecie. W tej poradzie natomiast przyjrzymy się narzędziu, które utworzy za nas wiele plików z rozmiarami favicony pod np. Facebooka, Twittera, systemy mobilne iOS i Android.

Favic-o-matic

Jedno z moich ulubionych narzędzi w internecie, jest niezawodne a do tego proste w użyciu. Na stronie favicomatic.com wystarczy wybrać oryginalny plik z dysku i go załadować. Przygotowany przez nas obrazek powinien mieć przynajmniej 32px x 32px. Ja jednak doradzałbym wgranie czegoś większego, np. 500px x 500px. Dzięki temu wszystkie ikonki otrzymamy w dobrej jakości.

Jeśli znacie podobne lub inne ciekawe rozwiązania, dajcie koniecznie znać w komentarzach.

Warto zobaczyć

Szukasz hostingu?

Jest dużo firm oferujących hosting, ale którą wybrać? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych propozycji i ranking hostingów (Grudzień 2023).

Data publikacji: Niedziela, 14.03.2021. Tagi: html, ikony, przeglądarki internetowe, strona, przeglądarka, strona internetowa. Źródło obrazka porady: własne.

1 komentarz


© 2005-2023 itporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.