Pobieranie poczty z Gmaila nie działa

Bartosz

Bartosz Stefanicki Poniedziałek, 22.04.2024

Pobieranie poczty z Gmaila nie działa

Przy próbie pobrania wiadomości przez program pocztowy, pojawi się komunikat o błędzie - co należy zrobić w takim przypadku?

Gmail udostępnia użytkownikom dwa protokoły poczty przychodzącej: IMAP oraz POP3. Ten pierwszy jest domyślnie aktywny, więc program pocztowy jest zmuszony pobrać wiadomości za jego pomocą. Nie zawsze jednak protokół IMAP jest obsługiwany - wtedy właśnie pojawia się komunikat o błędzie.

Rozwiązaniem jest włączenie protokołu POP3 w usłudze Gmail. Aby to uczynić:

  • przechodzimy do strony internetowej (webmaila): http://mail.google.com
  • logujemy się do naszej skrzynki
  • przechodzimy do Ustawień (link w prawym górnym rogu)
  • klikamy na zakładkę "Przekazywanie i POP/IMAP"
  • wybieramy opcję "Włącz POP dla wszystkich wiadomości (nawet już pobranych)"

Klikamy na odnośnik "Jak skonfigurować?" aby sprawdzić parametry, które następnie podamy przy konfiguracji programu pocztowego.

Różnice między POP3 a IMAP

Protokół POP3 - przechowuje pocztę użytkownika w jednym pliku na serwerze (skrzynka INBOX). Podczas połączenia z serwerem cała poczta zgromadzona w jednym pliku jest przesyłana do programu pocztowego.

Protokół IMAP - umożliwia tworzenie struktur katalogowych, w których użytkownik może przechowywać pocztę. Podczas połączenia z serwerem program pocztowy synchronizuje nagłówki listów co znacznie przyspiesza dostęp.

Jeśli skonfigurujemy program pocztowy wykorzystując protokół IMAP, to kopie maili zostaną na serwerze. Natomiast wykorzystując protokół POP3 i usuwając wiadomość, to na serwerze już także jej nie odnajdziemy.

Protokół POP3 został aktywowany w usłudze Gmail, więc od tej chwili możemy pobierać wiadomości za jego pomocą w programie pocztowym.

Warto zobaczyć

Szukasz hostingu?

Jest dużo firm oferujących hosting, ale którą wybrać? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych propozycji i ranking hostingów (Lipiec 2024).

Data publikacji: Poniedziałek, 18.10.2010. Tagi: gmail, google, poczta, windows. Źródło obrazka Pixabay, Font awesome.

2 komentarzy


© 2005-2024 itporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.