Jak zainstalować klasyczne menu Start w Windows 8 i 10?

Jak zainstalować klasyczne menu Start w Windows 8 i 10?

Windows Data aktualizacji: 18.12.2019

Jak zainstalować klasyczne menu Start w Windows 8 i 10?

Na łamach itporady.pl jeszcze o tym nie wspominałem, a myślę że taka porada może się przydać niejednej osobie. Mowa o klasycznym menu Start (które jest znane na przykład z systemu Windows 7) w systemie Windows 8, 8.1, 10. Jak je zainstalować?

Menu Start było nieodłączną częścią Windowsa od początku jego istnienia do 2012 roku, czyli do premiery ósmej wersji. Po wielu negatywnych opiniach Microsoft przywrócił menu start w Windows 10, lecz nie jest i tak dokładnie takie samo jak na przykład w Windows 7 - zawiera kafelki, gdzie indziej jest pasek wyszukiwania, nie ma skrótów do konkretnych folderów użytkownika. Skoro może być lepiej, czemu z tego nie skorzystać?

Classic Shell

Polecam program Classic Shell, który jest w pełni zgodny z wymienionymi systemami. Jest dostępny tutaj - http://www.classicshell.net. Wystarczy go pobrać, przejść przez proces instalacji i można zacząć z niego korzystać. Możliwa jest konfiguracja według własnych potrzeb.

Najlepsze oferty hostingu w 2021 roku

Ranking hostingów

Autor: Bartosz Stefanicki. Data publikacji: 10.08.2015r. Tagi: program, windows 8, windows 8.1, menu start, windows 10. Źródło obrazka porady: Logo Windows.

Komentarze