Jak sprawdzić stronę we wszystkich przeglądarkach?
Pozostałe

Jak sprawdzić stronę we wszystkich przeglądarkach?

Aktualizacja: 31.08.2017

Osoby tworzące strony internetowe powinny je tworzyć tak, by wyglądały tak samo we wszystkich przeglądarkach internetowych. Czy wejdziemy na stronę z Internet Explorera, Firefoksa, Opery, Safari, czy z Chrome. Powinny wyglądać wszędzie identycznie. Jak sprawdzić jak wygląda strona bez instalacji wszystkich przeglądarek?

Jest na to prosty sposób. Kilka stron umożliwia wygenerowanie podglądu z poziomu różnych przeglądarek. Ba, proponują podgląd z poziomu komputera, a nawet z telefonu komórkowego czy tabletu. Sprawdźmy zatem, czy użytkownicy danej przeglądarki nie są pokrzywdzeni przez naszą nieuwagę.

1. Browser Stack

Test strony w różnych przeglądarkach

Zacznę od mojego faworyta. Bez problemu wygenerowałem podgląd itporady.pl z poziomu przeglądarek dostępnych na komputery, jak i telefony komórkowe. iOS, Android, Windows Phone? Nie ma problemu. Różne wersje przeglądarek? Nie ma problemu. Warto też dodać, że wygenerowanie takiego podglądu naprawdę nie trwało długo (3-4 minuty). Generuje się domyślnie 15 screenshotów.

Adres strony: browserstack.com/screenshots.

2. Browser Shots

Test strony w różnych przeglądarkach

To samo co wyżej. Przy czym, bez telefonów komórkowych. Generowanych jest domyślnie 117 screenshotów, co zajęło 15 minut.

Adres strony: browsershots.org.

3. Browserling

Test strony w różnych przeglądarkach

Inne podejście ma Browserling. Tutaj wprowadzamy adres strony, wybieramy przeglądarkę oraz jej wersję. Nie jest generowany podgląd. Przez 3 minuty możemy testować naszą stronę "na żywo", jakbyśmy uruchomili maszynę wirtualną z daną przeglądarką o danej wersji. Ciekawy projekt, na pewno warto o nim wspomnieć.

Adres strony: browserling.com.

4. Widok trybu responsywnego

Powyższa nazwa występuje w przeglądarce Mozilla Firefox. Polega na tym, że możemy dynamicznie zmieniać orientację ekranu i jego rozdzielczość. Tym samym sprawdzamy, jak wygląda testowana strona na różnych urządzeniach - tabletach, konkretnych modelach smartfonów (dostępne w Safari - można sprawdzić konkretne modele iPhoneów, w innych przeglądarkach czasami można wybrać popularniejsze modele smartfonów, bądź po prostu można podać rozdzielczość ekranu).

Funkcja występuje w przeglądarkach:

  • Safari - Menu Programowanie > Uruchom tryb projektu reaktywnego
  • Mozilla Firefox - Menu Narzędzia > Dla twórców stron > Widok trybu responsywnego
  • Chrome - Menu Programista > Narzędzia dla programistów > Ikona w lewym górnym rogu "Toggle device toolbar" (Ctrl+M)

Autor: . Tagi: , , , , , , , , , , , . Źródło obrazka porady: Pixabay

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ZdzISBartosz StefanickiPiotr Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
ZdzIS
Gość
ZdzIS

Browser Stack powyżej win7 .... niestety płatny

Piotr
Gość
Piotr

Witam, a co w sytuacji gdy jeszcze nie umieściliśmy strony na serwerze, bo nadal nad nią pracujemy i chcielibyśmy sprawdzić jak "wygląda" na różnych przeglądarkach i na różnych urządzeniach (telefony, tablety różnych producentów)? Z góry dziękuje za odpowiedź.