Paginacja (stronnicowanie) w WordPress
WordPress

Paginacja (stronnicowanie) w WordPress

Data aktualizacji: 18.12.2019

Domyślnie system blogowy WordPress wyświetla linki w formacie "Poprzednia strona, Następna strona". Jak się okazuje, nie tylko mnie to zdziwiło - dlaczego programiści domyślnie nie ustawili normalnej paginacji stron, typu: "1 2 3 4... Dalej..."? Zróbmy to tak, jak być powinno.

1. Pobieranie i instalacja

Aby osiągnąć coś w stylu zaprezentowanego powyżej przykładu, skorzystamy z darmowego pluginu, autorstwa Lester Chan'a: WP-PageNavi.

 1. pobieramy wtyczkę (wordpress.org/extend/plugins);
 2. rozpakowujemy
 3. wgrywamy na serwer (www/wp-content/plugins/)
 4. na końcu aktywujemy wtyczkę.

Można także pobrać, zainstalować i aktywować wtyczkę z poziomu panelu administracyjnego (panel > wtyczki > dodaj nową > szukaj).

2. Edycja i konfiguracja

Teraz będziemy musieli dodać/usunąć kilka linijek kodu w następujących plikach: index.php, categories.php, search.php etc. Wyszukujemy dotychczasowy kod (coś na wzór poniższego):

<?php next_posts_link('Poprzednia strona') ?>
<?php previous_posts_link('Następna strona') ?>

Nadpisujemy na:

<?php if(function_exists('wp_pagenavi')) { wp_pagenavi(); } ?>

Teraz powinna pojawić się paginacja, jak zapewne zauważyliście nie jest to nic skomplikowanego. Ewentualne problemy możecie zgłaszać w komentarzach.

Szukasz hostingu?

Jest dużo firm oferujących hosting, ale którą wybrać? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych propozycji i ranking hostingów (Maj 2022).

Autor: Bartosz Stefanicki. Data publikacji: 14.08.2014 r. Tagi: skrypty, wordpress, Wtyczka. Źródło obrazka porady: Logo WordPress.

3 komentarzy

Statystyki

 • 179

  Liczba porad
 • 1 801

  Liczba komentarzy
 • 6

  Narzędzi online

© 2005-2022 itporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych oraz dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.