Windows 10 - jak zaktualizować, zainstalować?

Bartosz

Bartosz Stefanicki Poniedziałek, 22.04.2024

Windows 10 - jak zaktualizować, zainstalować?

Windows 10 został udostępniony 29.07.2015 r. Polacy mogą bezpłatnie zaktualizować Windowsa 7 i 8 do 29.07.2016 r. Jak to zrobić?

Opcja automatyczna

Od kilku miesięcy można było rezerwować możliwość pobrania Windowsa 10. U większości użytkowników pojawiło się białe logo Windowsa na pasku systemowym.

Po zatwierdzeniu chęci skorzystania, powinniśmy otrzymać komunikat, kiedy system będzie już gotowy do instalacji. Można zachować oczywiście wszystkie obecnie posiadane pliki osobiste na dysku.

Opcja manualna

Nie na każdym komputerze komunikat o możliwości zainstalowania Windowsa 10 się pojawił. Można to prosto i bezboleśnie rozwiązać. Co należy zrobić?

  • Przejdź do folderu "C:\Windows\SoftwareDistribution\Download" (przy założeniu, że system mamy zainstalowany na dysku C),
  • Usuwamy zawartość tego folderu,
  • Otwieramy wiersz poleceń z uprawnieniami administratora (Start > Akcesoria > Wiersz poleceń) i wpisujemy "wuauclt.exe /updatenow" i zatwierdzamy przyciskiem Enter,
  • Wyświetli się Windows Update, rozpocznie się pobieranie Windowsa 10, utworzy się punkt przywracania systemu, następnie pojawi się możliwość zainstalowania pobranego systemu.

Warto zobaczyć

Szukasz hostingu?

Jest dużo firm oferujących hosting, ale którą wybrać? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych propozycji i ranking hostingów (Lipiec 2024).

Data publikacji: Czwartek, 30.07.2015. Tagi: aktualizacja, windows 10, upgrade, instalacja. Źródło obrazka Pixabay, Font awesome.

Komentarze


© 2005-2024 itporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.