Windows 10 - jak zaktualizować, zainstalować?

Bartosz

Bartosz Stefanicki Środa, 18.12.2019

Windows 10 - jak zaktualizować, zainstalować?

Windows 10, system operacyjny od Microsoftu został udostępniony oficjalnie 29 lipca 2015 roku. Jest również dostępny dla Polski, w pełni bezpłatny (do 29 lipca 2016 r.) dla legalnych użytkowników Windowsa 7 i 8. Jak go pobrać?

Opcja automatyczna

Od kilku miesięcy można było rezerwować możliwość pobrania Windowsa 10. U większości użytkowników pojawiło się białe logo Windowsa na pasku systemowym.

Po zatwierdzeniu chęci skorzystania, powinniśmy otrzymać komunikat, kiedy system będzie już gotowy do instalacji. Można zachować oczywiście wszystkie obecnie posiadane pliki osobiste na dysku.

Opcja manualna

Nie na każdym komputerze komunikat o możliwości zainstalowania Windowsa 10 się pojawił. Można to prosto i bezboleśnie rozwiązać. Co należy zrobić?

  • Przejdź do folderu "C:\Windows\SoftwareDistribution\Download" (przy założeniu, że system mamy zainstalowany na dysku C).
  • Usuwamy zawartość tego folderu.
  • Otwieramy wiersz poleceń z uprawnieniami administratora (Start > Akcesoria > Wiersz poleceń) i wpisujemy "wuauclt.exe /updatenow" i zatwierdzamy przyciskiem Enter.
  • Wyświetli się Windows Update, rozpocznie się pobieranie Windowsa 10, utworzy się punkt przywracania systemu, następnie pojawi się możliwość zainstalowania pobranego systemu.

Warto zobaczyć

Szukasz hostingu?

Jest dużo firm oferujących hosting, ale którą wybrać? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych propozycji i ranking hostingów (Grudzień 2023).

Data publikacji: Czwartek, 30.07.2015. Tagi: aktualizacja, windows 10, upgrade, instalacja. Źródło obrazka porady: Logo Windows.

Komentarze


© 2005-2023 itporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.