Który hosting wybrać? Porównanie bezpłatnych ofert hostingowych

Który hosting wybrać? Porównanie bezpłatnych ofert hostingowych

Pozostałe Data aktualizacji: 19.12.2019

Który hosting wybrać? Porównanie bezpłatnych ofert hostingowych

Nawiązując do wcześniej opublikowanej porady "Który hosting wybrać? Porównanie płatnych ofert hostingowych" - postanowiłem napisać kolejną, tym razem zawierającą oferty bezpłatne. Co to będzie?

CBA

Inaczej ABC hosting, z siedzibą w Warszawie. Jeden z popularniejszych i bardziej chwalonych bezpłatnych hostingów. Dołącza reklamy do stron Użytkowników. Z tego co zauważyłem cba.pl ma ping około 40ms (więc bardzo dobry), w stopce musi być link do friko.pl, a reklama jest doklejana na górze strony w formie expand banner 750x300/750x200.

Nazwa Miejsce Transfer PHP/MySQL/Mail
Z reklamami 1 GB Bez limitu Tak/1+1(Bez limitu)/50(łącznie 2GB)

Link do strony: http://cba.pl

Pozostałe

http://prv.pl - od długiego czasu na rynku, 1GB, dokleja kilka dużych reklam, obsługuje PHP/MySQL, oferuje nielimitowany transfer danych, ping około 60-80ms.

http://ugu.pl - znany usługodawca, 450 MB, obsługuje PHP/MySQL, oferuje nielimitowany transfer danych, ping około 50ms, wyświetlany jest długi banner 728x90.

Należy pamiętać, że darmowe serwery nie dają gwarancji dostępności strony, najczęściej nie wykonują kopii bezpieczeństwa, mają duże ograniczenia. W tej sytuacji warto też zastanowić się nad płatnym hostingiem, polecanym przeze mnie jest http://hekko.pl, a więcej płatnych ofert można znaleźć w rankingu Który hosting wybrać? Porównanie płatnych ofert hostingowych.

Na koniec

Jakie firmy znacie?
Co warte jest polecenia, a czego lepiej unikać? Piszcie w komentarzach!

Parametry się zmieniły?
Jeśli z czymś się nie zgadzasz - napisz o tym w komentarzu, zostanie to poprawione na stronie.

Autor: Bartosz Stefanicki. Data publikacji: 08.12.2014. Tagi: hosting, informacje, ranking, za darmo. Źródło obrazka porady: Pixabay.

Ranking hostingów 2020

Komentarze