Konfiguracja iMessage na iOS i macOS

Bartosz

Bartosz Stefanicki Piątek, 20.12.2019

Konfiguracja iMessage na iOS i macOS

Apple umożliwia synchronizację danych między urządzeniami tej firmy. Tak dzieje się również z wiadomościami. Aplikacja jest znana głównie z iPhonów i systemu iOS, umożliwia wysyłanie SMSów. Dzięki synchronizacji możemy wysyłać SMSy także z Maca, gdy iPhone leży gdzieś w pobliżu. Jak to zrobić?

Okazuje się to bardzo proste. W zasadzie ograniczamy się do 2 kroków. Pozwoli to nowym użytkownikom, jak i obecnym którym ta synchronizacja przestała działać - na skorzystanie z tego udogodnienia.

Krok 1

W iPhonie przejdź do Ustawień, wybierz Wiadomości. Następnie zaznacz opcję "iMessage", wprowadź dane do logowania Apple ID i zatwierdź.

Krok 2

Na Macu wybierz aplikację Wiadomości, przejdź do Ustawień i zaloguj się. U mnie potrwało to kilka minut, zanim wiadomości na Maca zostały pobrane. Potem już można śmiało korzystać.

W przypadku osób, którzy mają wszystko ustawione, ale na Macu przestały pojawiać się wiadomości - u mnie pomogło wyłączenie i włączenie na nowo iMessage na iPhonie oraz wylogowanie i zalogowanie się na nowo w Wiadomościach na Macu.

Warto zobaczyć

Szukasz hostingu?

Jest dużo firm oferujących hosting, ale którą wybrać? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych propozycji i ranking hostingów (Grudzień 2023).

Data publikacji: Niedziela, 30.08.2015. Tagi: ios, os x, mac, imessage, wiadomości.

Komentarze


© 2005-2023 itporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.