Jak skopiować pliki z dysku mimo błędów / awarii?

Jak skopiować pliki z dysku mimo błędów / awarii?

macOS Data aktualizacji: 18.12.2020

Jak skopiować pliki z dysku mimo błędów / awarii?

Ostatnio miałem problem z dyskiem zewnętrznym. Wystąpiła awaria, tak więc musiałem szybko zgrać z niego dane. Tu pojawił się problem. Linux nie był w stanie go podłączyć, Windows zaczynał kopiować pliki, ale jeśli trafił na uszkodzony plik to przerywał kopiowanie w ogóle. macOS tak samo jak Windows. Przy czym, udało mi się to inaczej rozwiązać...

Rozwiązałem problem na macOS, ale myślę że na innych systemach rozwiązanie będzie bardzo zbliżone. Powyższy opis braku możliwości skopiowania danych na Macu dotyczył systemowego Findera (odpowiednik Eksploratora w Windowsie). Przypomniały mi się zajęcia na uczelni. Pliki kopiowaliśmy za pomocą... terminala. Bingo!

Użyłem poleceniaditto, któremu należy wskazać lokalizację pierwotną i docelową danych. Różnica w metodzie z terminalem polega na tym, że kopiuje on wskazane dane, a jeśli trafi na uszkodzony plik to nie przerywa kopiowania. Wyświetla tylko komunikat i próbuje skopiować kolejną pozycję.

ditto -V /lokalizacja/pierwotna/ /lokalizacja/docelowa/
  • -V oznacza informację odnośnie każdego pliku

Może komuś się przyda ta porada. Mi oszczędziła sporo czasu, ręcznie zajęłoby to o wiele więcej czasu. To, co się dało skopiować zostało skopiowane.

Najlepsze oferty hostingu w 2021 roku

Ranking hostingów

Autor: Bartosz Stefanicki. Data publikacji: 01.03.2015r. Tagi: windows, terminal, os x, mac, komendy, polecenia, eksplorator, kopiowanie, awaria. Źródło obrazka porady: Terminal.

Komentarze