Instalacja php-cs-fixer w Visual Studio Code na Macu

Bartosz

Bartosz Stefanicki Poniedziałek, 22.04.2024

Instalacja php-cs-fixer w Visual Studio Code na Macu

Visual Studio Code (w skrócie VS Code) to bardzo ciekawy edytor kodu, który współpracuje z najpopularniejszymi językami programowania.

Jest to stosunkowo młody projekt, stworzony przez Microsoft i udostępniony publicznie w 2016 roku. Dostępny jest dla systemów operacyjnych Windows, Linux i MacOS. Wracając jednak do tytułu porady. A więc piszemy swój kod, a na koniec pracy chcielibyśmy go dla pewności sformatować zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami. Jak to zrobić?

W przypadku języków takich jak JavaScript, JSON, CSS, Sass czy HTML rozwiązaniem będzie rozszerzenie "Beautify". Wystarczy je zainstalować, uruchomić ponownie edytor i to wszystko. Natomiast w przypadku języka PHP trzeba nieco bardziej pokombinować.

Na początku pobieramy w Visual Studio Code rozszerzenie php cs fixer. Nie będzie ono działało odrazu. Następnym krokiem jest zainstalowanie narzędzia php-cs-fixer, które jest dostępne na GitHubie: https://github.com/FriendsOfPHP/PHP-CS-Fixer.

Na powyższej stronie znajduje się instrukcja, dostępnych jest kilka sposobów na instalację. Ja proponuję rozwiązanie najprostsze - poprzez Composer.

composer global require friendsofphp/php-cs-fixer

Następnie przenosimy ten pakiet do właściwej lokalizacji:

export PATH="$PATH:$HOME/.composer/vendor/bin"

Na samym końcu przechodzimy do Ustawień w Visual Studio Code, czyli do naszych ustawień użytkownika. Po lewej stronie wyświetlają się standardowe ustawienia, natomiast po prawej stronie ustawienia użytkownika. Także po prawej stronie wprowadzamy:

"php-cs-fixer.executablePath": "/Users/NAZWA-UZYTKOWNIKA/.composer/vendor/bin/php-cs-fixer",

Tym samym u mnie na komputerze rozszerzenie php cs fixer zaczęło działać i formatuje kod PHP zgodnie z wytycznymi. Można go uruchomić za pomocą skrótu klawiszowego Cmd+Shift+P i po wpisaniu php cs fixer.

Szukasz hostingu?

Jest dużo firm oferujących hosting, ale którą wybrać? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych propozycji i ranking hostingów (Maj 2024).

Data publikacji: Czwartek, 1.02.2018. Tagi: vs code, visual studio code, php-cs-fixer. Źródło obrazka Pixabay, Font awesome.

Komentarze


© 2005-2024 itporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.