Jak zablokować numery infolinii, zastrzeżone i niepewne na telefonie?

Bartosz

Bartosz Stefanicki 13 maja 2021

Jak zablokować numery infolinii, zastrzeżone i niepewne na telefonie?

W dzisiejszych czasach smartfony umożliwiają użytkownikom szerokie możliwości konfiguracji. W tej poradzie sprawdzimy, jak zablokować połączenia niechciane - od infolinii, numerów zastrzeżonych czy po prostu mających niską ocenę innych użytkowników, czyli numery nękające i zabierające niepotrzebnie czas.

Strony z listą numerów

Niektórzy nie mają ochoty rozmawiać z kimś spoza listy kontaktów. Nie mówię tutaj, że wszystkie infolinie mają złe intencje, bo tak nie jest. Aczkolwiek są takie osoby, które sprawy załatwiają wyłącznie osobiście, a ofert przez telefon nie chcą słuchać.

Po pierwsze, istnieją strony które zawierają bazy numerów. Są one zgłaszane przez użytkowników, następnie oceniane i komentowane.

Aplikacje blokujące niechciane numery dla Androida

Na podstawie takich baz danych powstają aplikacje, które po prostu takie numery blokują na telefonie. Poniżej zamieszczam kilka, które udało mi się znaleźć.

Aplikacje blokujące niechciane numery dla iPhone (system iOS)

Dla iPhone także znajdziemy aplikację, która pod numerem dzwoniącego wyświetli nam informację, że może to być niepożądane połączenie.

Jeżeli znacie inne godne polecenia bazy numerów, bądź aplikacje dajcie znać w komentarzach.

Warto zobaczyć

Szukasz hostingu?

Jest dużo firm oferujących hosting, ale którą wybrać? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych propozycji i ranking hostingów (Czerwiec 2023).

Data publikacji: 07.11.2015 r. Tagi: android, blokowanie połączeń, aplikacje. Źródło obrazka porady: Pixabay.

7 komentarzy


© 2005-2023 itporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych oraz dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.