Jak przenieść kontakty za pomocą konta Google (Android, iPhone, Nokia)?

Bartosz

Bartosz Stefanicki Piątek, 20.12.2019

Jak przenieść kontakty za pomocą konta Google (Android, iPhone, Nokia)?

Kiedyś przenoszenie kontaktów mogło być katorgą. Jeśli mieliśmy ich za dużo zapisanych w telefonie, to mogły się nie zmieścić na karcie SIM. I pojawiał się problem. Obecnie często używanym, łatwym w użyciu rozwiązaniem jest konto Google. Jak to zrobić?

Konto Google umożliwi nam przeniesie danych z Androida na Androida, z Androida na iPhonea, z Nokii na Symbianie (np. Nokia 500) na Androida i na odwrót.

1. Android > Android

Przechodzimy do ustawień w telefonie i szukamy opcji "Konta". Jeśli konto Google nie jest dodane, to je dodajmy. Następnie wybieramy konto Google i zaznaczamy opcję "Kontakty", by zostały zsynchronizowane (wysłane na serwer Google). Na drugim telefonie robimy to samo. Tym samym stary telefon wyśle zgromadzone kontakty, a nowy je pobierze.

Istnieje również drugi sposób. Przechodzimy do kontaktów na starym telefonie, wybieramy w opcjach "Eksport". Telefon zapyta nas, gdzie chcemy załącznik z kontaktami wysłać, wybieramy maila. Taką wiadomość z kontaktami wysyłamy do siebie. Na nowym telefonie odczytujemy wiadomość i klikamy w załącznik. Telefon spyta, gdzie zapisać kontakty (pamięć telefonu, czy na przykład konto Google).

2. Android > iPhone

Wszystko tak samo jak w punkcie 1. Przy czym w iPhonie należy przejść do "Ustawień", "Poczta, kontakty, inne" i wybrać konto Google (jeśli nie jest dodane, to należy je dodać). Następnie w opcjach tego konta Google zaznaczyć pozycję "Kontakty".

3. Nokia Symbian > Konto Google

Należy pobrać program Nokia PC Suite (ze strony producenta), podłączyć telefon do komputera za pomocą kabla USB. W programie wybieramy opcję "Kontakty", ponownie "Kontakty" i zaznaczamy interesujące nas pozycje kontaktów. Następnie z menu "Plik", opcją "Eksportuj", eksportujemy do pliku .csv nasze kontakty.

Ostatnim krokiem jest przejście do Gmaila (jeśli nie mamy tam konta, to można je utworzyć za darmo). Tam w pozycji menu "Kontakty" można wybrać opcję importu danych. Wybieramy nasz plik .csv. Kontakty zostaną zaimportowane. W nowym telefonie należy połączyć telefonem z powyższym kontem Google, potem wybrać to konto i zaznaczyć, że kontakty również mają zostać zsynchronizowane. Telefon pobierze nasze kontakty automatycznie.

W przypadku Nokii istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, dostępne na tym blogu.

Warto zobaczyć

Szukasz hostingu?

Jest dużo firm oferujących hosting, ale którą wybrać? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych propozycji i ranking hostingów (Grudzień 2023).

Data publikacji: Sobota, 7.03.2015. Tagi: android, gmail, iphone, nokia, konto google, synchronizacja, kontakty, telefon, smartfon. Źródło obrazka porady: własne.

11 komentarzy


© 2005-2023 itporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.