Jak przenieść kontakty za pomocą konta Google (Android, iPhone, Nokia)?
Android, iOS

Jak przenieść kontakty za pomocą konta Google (Android, iPhone, Nokia)?

Data aktualizacji: 20.12.2019

Kiedyś przenoszenie kontaktów mogło być katorgą. Jeśli mieliśmy ich za dużo zapisanych w telefonie, to mogły się nie zmieścić na karcie SIM. I pojawiał się problem. Obecnie często używanym, łatwym w użyciu rozwiązaniem jest konto Google. Jak to zrobić?

Konto Google umożliwi nam przeniesie danych z Androida na Androida, z Androida na iPhonea, z Nokii na Symbianie (np. Nokia 500) na Androida i na odwrót.

1. Android > Android

Przechodzimy do ustawień w telefonie i szukamy opcji "Konta". Jeśli konto Google nie jest dodane, to je dodajmy. Następnie wybieramy konto Google i zaznaczamy opcję "Kontakty", by zostały zsynchronizowane (wysłane na serwer Google). Na drugim telefonie robimy to samo. Tym samym stary telefon wyśle zgromadzone kontakty, a nowy je pobierze.

Istnieje również drugi sposób. Przechodzimy do kontaktów na starym telefonie, wybieramy w opcjach "Eksport". Telefon zapyta nas, gdzie chcemy załącznik z kontaktami wysłać, wybieramy maila. Taką wiadomość z kontaktami wysyłamy do siebie. Na nowym telefonie odczytujemy wiadomość i klikamy w załącznik. Telefon spyta, gdzie zapisać kontakty (pamięć telefonu, czy na przykład konto Google).

2. Android > iPhone

Wszystko tak samo jak w punkcie 1. Przy czym w iPhonie należy przejść do "Ustawień", "Poczta, kontakty, inne" i wybrać konto Google (jeśli nie jest dodane, to należy je dodać). Następnie w opcjach tego konta Google zaznaczyć pozycję "Kontakty".

3. Nokia Symbian > Konto Google

Należy pobrać program Nokia PC Suite (ze strony producenta), podłączyć telefon do komputera za pomocą kabla USB. W programie wybieramy opcję "Kontakty", ponownie "Kontakty" i zaznaczamy interesujące nas pozycje kontaktów. Następnie z menu "Plik", opcją "Eksportuj", eksportujemy do pliku .csv nasze kontakty.

Ostatnim krokiem jest przejście do Gmaila (jeśli nie mamy tam konta, to można je utworzyć za darmo). Tam w pozycji menu "Kontakty" można wybrać opcję importu danych. Wybieramy nasz plik .csv. Kontakty zostaną zaimportowane. W nowym telefonie należy połączyć telefonem z powyższym kontem Google, potem wybrać to konto i zaznaczyć, że kontakty również mają zostać zsynchronizowane. Telefon pobierze nasze kontakty automatycznie.

W przypadku Nokii istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, dostępne na tym blogu.

Szukasz hostingu?

Jest dużo firm oferujących hosting, ale którą wybrać? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych propozycji i ranking hostingów (Czerwiec 2022).

Autor: Bartosz Stefanicki. Data publikacji: 07.03.2015 r. Tagi: android, gmail, iphone, nokia, konto google, synchronizacja, kontakty, telefon, smartfon. Źródło obrazka porady: własne.

6 komentarzy

Statystyki

  • 179

    Liczba porad
  • 1 805

    Liczba komentarzy
  • 5

    Narzędzi online

© 2005-2022 itporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych oraz dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.