Jak przenieść kontakty z Nokii na Androida?

Bartosz

Bartosz Stefanicki 20 grudnia 2019

Jak przenieść kontakty z Nokii na Androida?

Zmieniając telefon nie lada problemem może okazać się przeniesienie kontaktów, ze starego na nowy. Posiadając kilkadziesiąt kontaktów ręczne przepisywanie numerów i nazw kontaktów nie wchodzi w grę. Tym bardziej, że całą tą procedurę można znacznie uprościć. Krótko - zautomatyzować, tylko jak?

Jeśli posiadasz Nokię opartą na Symbianie (np. Nokię 500) możesz także skorzystać z konta Google. Jak przenosić dane z Androida>Androida, z Nokii>Androida, z Androida>iPhonea sprawdzisz w osobnej poradzie dostępnej na tym blogu.

Poradę napiszę na podstawie przenoszenia kontaktów z telefonu Nokia E52 (Symbian) na HTC Desire 300 (Android). Na początku warto przenieść wszystkie kontakty w Nokii w jedno miejsce.

Przechodząc do kontaktów w Nokii E52, wybierając opcje należy wybrać Ustawienia. Tymczasowo zaznaczyłem kontakty SIM, by tylko one się wyświetliły. Następnie zaznaczyłem wszystkie kontakty z karty SIM i przeniosłem do pamięci telefonu. Po przeniesieniu należy ponownie wybrać opcje, Ustawienia i wybrać pokazywanie kontaktów wyłącznie z pamięci telefonu.

Parowanie urządzeń

Do przeniesienia kontaktów wykorzystamy Bluetooth, który każdy telefon posiada. W obu włączamy Bluetooth. Oba muszą mieć włączone wykrywanie. Klikamy na nazwę drugiego telefonu (w Nokii lub na Androidzie) i parujemy je ze sobą.

Wysyłanie wizytówek

W Nokii E52 należy zaznaczyć wszystkie kontakty, wybrać opcję Wyślij, jako wizytówkę przez Bluetooth. Na androidzie trzeba zaakceptować odbierany plik, zacznie się pobieranie kontaktów z Nokii. Następnie w ustawieniach kontaktów, na Androidzie, należy wybrać opcję importowania wizytówek.

Kontakty zostaną zapisane, cała operacja nie powinna zająć więcej niż kilka minut. Myślę, że podobnie to będzie wyglądało w przypadku innych telefonów klasycznych, ponieważ wizytówki są powszechnie używane.

Warto zobaczyć

Szukasz hostingu?

Jest dużo firm oferujących hosting, ale którą wybrać? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych propozycji i ranking hostingów (Czerwiec 2023).

Data publikacji: 20.01.2014 r. Tagi: android, htc, nokia, symbian. Źródło obrazka porady: iconfinder.com.

45 komentarzy


© 2005-2023 itporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych oraz dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.