Jak podłączyć mikrofon w Macu Mini?

Bartosz

Bartosz Stefanicki 18 grudnia 2019

Jak podłączyć mikrofon w Macu Mini?

Ostatnio zainstalowałem Skypea i postanowiłem pogadać. Wszystko działa, obraz jest, słyszę rozmówcę. Ale on nie słyszy mnie, no tak, trzeba podłączyć mikrofon. Tylko gdzie?

Znalazłem zwykły mikrofon, który w przypadku Windowsa podłączyłbym do portu od mikrofonu. Patrzę na tył obudowy Maca Mini, a tam... nie ma takiego portu.

Zacząłem szukać rozwiązań w internecie, już nawet znalazłem informację o istnieniu mikrofonów na USB. No ale to trzeba było kupić, ja nie mogłem czekać. I wtedy właśnie wpadłem na pomysł podłączenia słuchawek od iPhonea. Podłączyłem je do portu od słuchawek i... bez problemu mikrofon z nich zadziałał.

Proste rozwiązanie. Jeśli ktoś takich słuchawek nie posiada, można je kupić oryginalne za około 100 złotych. Nie dość, że mikrofon do komputera, to jeszcze świetna jakość dźwięku przy korzystaniu z telefonu.

Podsumowując:

  • słuchawki earPods z iPhonea
  • mikrofon na USB

Szukasz hostingu?

Jest dużo firm oferujących hosting, ale którą wybrać? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych propozycji i ranking hostingów (Czerwiec 2023).

Data publikacji: 22.12.2014 r. Tagi: mac mini, skype, mikrofon. Źródło obrazka porady: Pixabay.

Komentarze


© 2005-2023 itporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych oraz dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.