TOP 5: iOS w iPhone - sztuczki i wskazówki

Bartosz

Bartosz Stefanicki 20 grudnia 2019

TOP 5: iOS w iPhone - sztuczki i wskazówki

Pierwsza porada z serii "TOP 5". Pewnie skrytykujecie mnie za późną publikację tej porady na temat iOS 7. Bowiem za kilka dni premiera wersji kolejnej, ósmej iOS. Mam jednak jedną myśl na usprawiedliwienie - warto i tak tę poradę opublikować, ponieważ zastosowanie tych "sztuczek" i tak znajdziemy w iOS 8, więc nic straconego. Przeszukując wiele stron nie znalazłem kilku ciekawych sztuczek, oto i one.

1. Znajdź mój iPhone

Funkcja znana większości użytkowników iPhonea. Gdy zgubimy smartfona możemy go namierzyć przez stronę iCloud. Ale nie tylko - dodatkowo możemy wyświetlić dowolny komunikat na zgubionym telefonie, możemy wszystkie dane zdalnie z niego usunąć. Ciekawostką jest wydobycie dźwięku z iPhonea - gdy sądzimy, że jest on na przykład gdzieś niedaleko, zdalnie przez stronę iCloud możemy odtworzyć piskliwy dźwięk.

2. Panorama w aparacie

Funkcja dostępna od iPhonea 5S, dzięki której zrobimy prosto panoramę wybranego obszaru. Domyślnie robi się taką panoramę od lewej strony do prawej. Można to zmienić poprzez kliknięcie na strzałkę, wówczas iPhone pozwoli nam zrobić panoramę od prawej strony do lewej.

3. Spust migawki

Aby zrobić zdjęcie lub nakręcić film, nie musimy klikać w przycisk na ekranie telefonu. Spustem migawki są również przyciski głośności (czy klikniemy głośniej, czy ciszej nie ma znaczenia) oraz spustem migawki są słuchawki - tutaj także przyciski głośności.

4. Muzyczny minutnik

Słuchając muzyki, możemy mieć potrzebę jej wyłączenia po jakimś czasie. Na przykład przy kładzeniu się spać. I tutaj iPhone wychodzi naprzeciw - ustawiając minutnik na określony czas, możemy również określić co ma się stać, po zakończonym odliczaniu. Jedną z możliwości jest wyłączenie muzyki.

5. Tryb zdjęć seryjnych

Przytrzymując spust migawki (przycisk na ekranie, przyciski głośności) iPhone zacznie robić serię zdjęć. Potem przechodząc do galerii zdjęć zobaczymy, że zostały one "zgrupowane". Będzie możliwość zostawienia wszystkich, bądź wybrania najlepszych ujęć, a reszty wykasowania.

Szukasz hostingu?

Jest dużo firm oferujących hosting, ale którą wybrać? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych propozycji i ranking hostingów (Wrzesień 2023).

Data publikacji: 03.09.2014 r. Tagi: top5. Źródło obrazka porady: Apple.

Komentarze


© 2005-2023 itporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych oraz dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.