TOP 5: iOS w iPhone - sztuczki i wskazówki

Bartosz

Bartosz Stefanicki Poniedziałek, 22.04.2024

TOP 5: iOS w iPhone - sztuczki i wskazówki

Zbiór pięciu sztuczek które można wykorzystać w iPhonie - przycisk fizyczny jako spust migawki, minutnik do muzyki, czy tryb zdjęć seryjnych.

1. Znajdź mój iPhone

Funkcja znana większości użytkowników iPhonea. Gdy zgubimy smartfona możemy go namierzyć przez stronę iCloud. Ale nie tylko - dodatkowo możemy wyświetlić dowolny komunikat na zgubionym telefonie, możemy wszystkie dane zdalnie z niego usunąć. Ciekawostką jest wydobycie dźwięku z iPhonea - gdy sądzimy, że jest on na przykład gdzieś niedaleko, zdalnie przez stronę iCloud możemy odtworzyć piskliwy dźwięk.

2. Panorama w aparacie

Funkcja dostępna od iPhonea 5S, dzięki której zrobimy prosto panoramę wybranego obszaru. Domyślnie robi się taką panoramę od lewej strony do prawej. Można to zmienić poprzez kliknięcie na strzałkę, wówczas iPhone pozwoli nam zrobić panoramę od prawej strony do lewej.

3. Spust migawki

Aby zrobić zdjęcie lub nakręcić film, nie musimy klikać w przycisk na ekranie telefonu. Spustem migawki są również przyciski głośności (czy klikniemy głośniej, czy ciszej nie ma znaczenia) oraz spustem migawki są słuchawki - tutaj także przyciski głośności.

4. Muzyczny minutnik

Słuchając muzyki, możemy mieć potrzebę jej wyłączenia po jakimś czasie. Na przykład przy kładzeniu się spać. I tutaj iPhone wychodzi naprzeciw - ustawiając minutnik na określony czas, możemy również określić co ma się stać, po zakończonym odliczaniu. Jedną z możliwości jest wyłączenie muzyki.

5. Tryb zdjęć seryjnych

Przytrzymując spust migawki (przycisk na ekranie, przyciski głośności) iPhone zacznie robić serię zdjęć. Potem przechodząc do galerii zdjęć zobaczymy, że zostały one "zgrupowane". Będzie możliwość zostawienia wszystkich, bądź wybrania najlepszych ujęć, a reszty wykasowania.

Szukasz hostingu?

Jest dużo firm oferujących hosting, ale którą wybrać? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych propozycji i ranking hostingów (Kwiecień 2024).

Data publikacji: Środa, 3.09.2014. Tagi: top5. Źródło obrazka Pixabay, Font awesome.

Komentarze


© 2005-2024 itporady.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.