"What the font?!" to proste w użyciu narzędzie, które pomoże nam przy identyfikacji nieznanych nazw czcionek. Wystarczy załadować obrazek z próbką fonta lub podać do niego adres URL, a skrypt zajmie się resztą.

1. Przygotowanie próbki

Pierwsze co należy zrobić, to odpowiednio przygotować obrazek na którym szukana czcionka będzie widoczna. Należy zadbać o to, by nie posiadał on tła, można się go pozbyć za pomocą dowolnego programu do obróbki grafiki. Powód tego zabiegu jest prosty - zwiększamy szanse na wykrycie prawidłowej nazwy szukanej czcionki.

Rozpoznawanie czcionek za pomocą What the font

Należy podkreślić, że skrypt akceptuje formaty takie jak GIF, JPEG i TIFF. Jeśli posiadasz adres URL do obrazka możesz go wpisać i przejść dalej, w innym wypadku trzeba wybrać plik z dysku komputera oraz go załadować.

2. Wysyłanie obrazka

Po wysłaniu danych narzędzie przeanalizuje otrzymany obrazek, po czym poprosi nas o zweryfikowanie czy dobrze rozpoznało znaki. Oczywiście może zdarzyć się tak, że będziemy musieli poprawić lub uzupełnić puste pola.

Rozpoznawanie czcionek za pomocą What the font
Rozpoznawanie czcionek za pomocą What the font

Ostatnim krokiem jest ostateczne wysłanie formularza. Chwilę potem narzędzie wyświetli nam nazwę szukanej czcionki lub zbliżonych do niej. Teraz już wiesz co to za czcionka - "What the font?!".

↑ Skocz do góry

Autor: Bartosz Stefanicki.
Tagi: , .

Dodaj komentarz

14 komentarzy do "Rozpoznawanie czcionek za pomocą „What the font?!”"

avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Sunspot
Gość

Bardzo długo szukałem narzędzia do rozpoznawania czcionek, w końcu znalazłem i to online! Dzięki za tę informację!

Piotrek
Gość

Rozpoznawanie czcionek za pomocą...., nie trzcionek tylko fontów

Piotr
Gość

Ja nie chciałem Not Found

Piotr
Gość
Bartosz Stefanicki
Gość

Spróbuj wyszukać inny obrazek z tą czcionką...

Iga558
Gość

Możesz udzielić więcej informacji na ten temat? Chętnie dowiem się więcej na ten temat. Dzięki za ten wpis! :-) KAL

Bartosz Stefanicki
Gość

To znaczy? :-)

Przemo
Gość

Ta stronka jest genialna. Bardzo ułatwiła mi pracę :-) Polecam ją i dziękuje za artykuł!

Bartosz Stefanicki
Gość

@Seba:

Wychodzi na to, że jest to czcionka unikalna i nie znajdziesz jej w internecie. Gdybyś jednak wyszukał jakiś link to podziel się, czekamy :)

seba
Gość

Ja niestety nie znalazłem tej co szukałem, ale może ktoś z was wie jakiej czcionki użyto w napisie 126p (chodzi o fiata 126p)

Paweł
Gość

Witam,
myśle , że jak napiszesz to Fiata powinni udzielić Ci takiej informacji.
pozdrawiam

Bartosz Stefanicki
Gość

@Kalendarz:

Baza tego skryptu jest naprawdę pokaźna i zawiera dużą liczbę czcionek. Wiem, bo wysłałem jako próbkę mało znaną czcionkę i wykryło ją.

Kalendarz
Gość

Też dopiero co trafiłem na to narzędzie i również uważam go za super sprawę. Nie wiem czy to narzędzie zna wszystkie czcionki, ale jak nie znajdzie identycznej, to chociaż znajdzie podobną

Paweł Kata
Gość

Fantastyczna sprawa! Ile razy zachodziłem w głowę co za font został użyty, a tu takie fajne narzędzie :-) Dzięki serdeczne za info :-)

wpDiscuz