Domyślnie system blogowy WordPress wyświetla linki w formacie 'Poprzednia strona', 'Następna strona'. Jak się okazuje, nie tylko mnie to zdziwiło: dlaczego programiści w domyśle nie ustawili normalnej paginacji stron, typu: '1 2 3 4 Dalej..'?

1. Pobieranie i instalacja

Aby osiągnąć coś w stylu zaprezentowanego powyżej przykładu, skorzystamy z darmowego pluginu, autorstwa Lester Chan'a: WP-PageNavi.

  1. pobieramy wtyczkę (wordpress.org/extend/plugins);
  2. rozpakowujemy;
  3. wgrywamy na serwer (www/wp-content/plugins/);
  4. na końcu aktywujemy wtyczkę.

Można także pobrać, zainstalować i aktywować wtyczkę z poziomu panelu administracyjnego (panel > wtyczki > dodaj nową > szukaj).

2. Edycja i konfiguracja

Teraz będziemy musieli dodać/usunąć kilka linijek kodu w następujących plikach: index.php, categories.php, search.php etc. Wyszukujemy dotychczasowy kod (coś na wzór poniższego):

<?php next_posts_link('Poprzednia strona') ?>
<?php previous_posts_link('Następna strona') ?>

Nadpisujemy na:

<?php if(function_exists('wp_pagenavi')) { wp_pagenavi(); } ?>

Teraz powinna pojawić się paginacja, jak zapewne zauważyliście nie jest to nic skomplikowanego. Ewentualne problemy możecie zgłaszać w komentarzach.

↑ Skocz do góry

Autor: Bartosz Stefanicki.
Tagi: , , .

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "Paginacja (stronnicowanie) w WordPress"

avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Polka Matka
Gość

A w index.php mam to:
//pagination
if(function_exists('wp_paginate')) {
wp_paginate();

Polka Matka
Gość

Zainstalowałam wtyczkę Pagination by BestWebSoft, ponieważ nie odpowiadała mi paginacja z szablonu, który mam na stronie (Four Seasons). Myślałam, że to załatwi sprawę starej paginacji, a w efekcie mam podwójną paginację... Chciałabym teraz usunąć tę "szablonową". W jaki sposób mogę to zrobić?

wpDiscuz