Odtwarzanie formatu FLV i generowanie miniaturek w eksploratorze
Windows Aktualizacja: 25.07.2017

Odtwarzanie formatu FLV i generowanie miniaturek w eksploratorze

Flash Video (skrót FLV) to kodek multimedialny używany do dystrybucji plików wideo przez internet. Wykorzystywany jest przez takie portale jak Google Video, YouTube czy Vimeo. Stworzony przez Macromedia, obecnie rozwijany przez Adobe Systems.

Plik FLV można odtworzyć za pomocą specjalnie do tego stworzonych wtyczek Adobe Flash Player lub Gnash, a także osobnych programów - Moyea FLV Player, FLV Player, MPlayer, AllPlayer, VLC Media Player. Niezbędne będzie również zainstalowanie kodeków - zestawu FFDShow wraz z odtwarzaczem PlayFLV.

Generowanie miniaturek w eksploratorze

Aktywację opcji generowania podglądu dla materiałów zapisanych w formacie FLV, dokonamy za pomocą wpisu do rejestru. Po tej czynności w eksploratorze systemu Microsoft Windows ukażą się miniaturki, przedstawiające zawartość wspomnianych plików.

Otwieramy edytor tekstu, przykładowo systemowy Notatnik i zapełniamy go poniższym kodem:

REGEDIT4

[HKEY_CLASSES_ROOT.flvShellEx{BB2E617C-0920-11d1-9A0B-00C04FC2D6C1}]
@="{c5a40261-cd64-4ccf-84cb-c394da41d590}"

Plik zapisujemy pod nazwą miniaturki-flv.reg na Pulpicie. Następnie odnajdujemy go, klikamy na niego dwa razy i akceptujemy komunikat który pokaże się na ekranie (jeżeli mamy dobrze ustawione skojarzenia plików). Do rejestru systemowego dodaliśmy nową wartość, która sprawi że podgląd plików FLV będzie dostępny od teraz w eksploratorze.

Przed wykonaniem jakichkolwiek zmian w rejestrze systemowym, zalecane jest wykonananie jego kopii.

Autor: . Tagi: , , , , , . Źródło obrazek główny: Logo VLC.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.