Większość ciekawych filmów i seriali jest w języku angielskim. Nie każdy jest w stanie zrozumieć całość, nie każdy zna doskonale język angielski. Tutaj z pomocą przychodzą napisy do wideo. Mogą być w języku polskim, angielskim i w wielu innych. Jakie programy pomogą nam pobrać szybko dopasowane napisy?

#1. Windows

Szukałem programów pod system Windows 7/8. Znalazłem kilka mniejszych projektów, takich jak: QNapi, Napisy24.pl, ale również:

#1.1. Napiprojekt

Jak pobrać napisy do filmów

Niekwestionowany lider w pobieraniu napisów w systemie Windows. Domyślnie wyświetla reklamy. Posiada dużą bazę napisów na swoim serwerze. Najczęściej pobierany program w Polsce w tej kategorii.

#2. OS X

Na OS X znajdziemy kilka programów. Dosyć popularne są QNapi i iNapi. Natomiast zamierzam przedstawić Wam moje ostatnie odkrycie.

#2.1. Subtitle

Jak pobrać napisy do filmów

Korzysta z bazy OpenSubtitles. Nie ma problemu z pobraniem napisów w języku angielskim, polskim. Wystarczy przeciągnąć film do okna programu lub otworzyć film za jego pomocą, by po kilku sekundach napisy zapisały się na dysku. Bezproblemowy, szybki, bez reklam. Jest płatny 9,99$. Dostępna jest także wersja dla systemu Windows.

Adres strony: subtitlesapp.com.

#3. Linux

Na Linuksie, tak samo jak w OS X i na Windowsie dostępny jest program QNapi. Są też dostępne różne skrypty, które szybko działają i pobierają napisy. Oprócz tego warto sprawdzić:

#3.1. GNapi

Jak pobrać napisy do filmów

Obsługuje bazę Napiprojekt, Napisy.info, OpenSubtitles. Napisy można pobrać poprzez wybranie pliku w oknie programu.

Adres strony: gnapi.sourceforge.net.

↑ Skocz do góry

Autor: Bartosz Stefanicki.
Tagi: , , , , , .

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Jak pobrać dopasowane napisy do filmu, serialu (OS X, Windows, Linux)?"

avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Marek
Gość

Niestety, ale subtitles na Mac'a nie jest aplikacją darmową. Jest to 30-dniowy trial, po którym trzeba zapłacić 9.95$ (poprzednio 19.95)

wpDiscuz