Jak ustawić własną piosenkę na dzwonek w iPhone?

Jak ustawić własną piosenkę na dzwonek w iPhone?

iOS Data aktualizacji: 20.12.2019

Jak ustawić własną piosenkę na dzwonek w iPhone?

Jeżeli posiadasz iPhonea i nie przypadły Tobie do gustu standardowe dźwięki, bądź po prostu stały się nudne to przychodzę z pomocą. Istnieje sposób na wgranie własnych dźwięków - może to być na przykład ulubiona piosenka. Sprawdźmy jak to zrobić.

Z pomocą przychodzi iTunes - otwieramy go i wybieramy piosenkę, którą chcemy finalnie ustawić jako dzwonek. Na wybrany utwór klikamy prawym klawiszem myszki, z menu kontekstowego wybieramy Informacje, następnie zakładkę Opcje. W tej zakładce możemy wybrać fragment jaki nas interesuje. Stanie się on dzwonkiem. Wybieramy początek (np. 0:00) i koniec (np. 0:28). Zatwierdzamy przyciskiem OK.

Klikamy na plik, aby był podświetlony na liście plików. Następnie w menu iTunes wybieramy: Plik > Konwertuj > Utwórz wersję dla AAC. Pojawi się pod spodem nowy plik, którego zawartością jest wycięty fragment z pierwowzoru piosenki. Klikamy na nowo utworzony plik prawym klawiszem myszki, z menu kontekstowego wybieramy Pokaż w Eksploratorze Windows (lub w OS X - "Pokaż (Finder)").

Należy zmienić rozszerzenie pliku z .m4a na .m4r (format dzwonka w iPhone).

Po tych czynnościach należy usunąć nowo utworzony plik AAC z playlisty iTunesa. Należy kliknąć na niego i wybrać opcję "Usuń", następnie wybrać opcję zachowania pliku na dysku.

Jeżeli nie pokazują się nam rozszerzenia plików możemy to zmienić wybierając w Eksploratorze Windows pozycję Widok, następnie Opcje (lub od razu Opcje folderów). W zakładce Widok należy odznaczyć opcję "Ukryj rozszerzenia znanych typów plików".

Wracamy do iTunes. Wybieramy w menu: Plik > Dodaj do biblioteki i dodajemy nowy plik z dzwonkiem. W iTunes mamy zakładkę w lewym górnym rogu "Muzyka", po rozwinięciu możemy wybrać opcję "Dźwięki" (tam są nasze dzwonki). Jeśli dzwonek nie pokazuje się, po wybraniu opcji "Dodaj do biblioteki", należy wkleić plik M4R to katalogu "iTunes Music/Automatycznie dodaj do biblioteki".

To wszystko, teraz wystarczy zsynchronizować iTunesa z iPhonem - w programie iTunes kliknij w swojego iPhonea > Po lewej stronie wybierz Dzwonki i zaznacz opcję, by wszystkie dzwonki się synchronizowały > Zsynchronizuj iPhonea.

Uwaga! Dzwonek nie może być dłuższy niż 40 sekund. Dzwonki powyżej 40 sekund nie będą wysyłane na iPhonea.

Na sam koniec trzeba powtórzyć pierwszy krok i zmienić czas trwania dla oryginalnej piosenki, bo inaczej będzie skrócona tak samo jak nasz dzwonek.

dhosting

Autor: Bartosz Stefanicki. Data publikacji: 18.03.2014. Tagi: apple, dzwonek, iphone. Źródło obrazka porady: własne.

Komentarze