Jak przenieść kontakty za pomocą konta Google (Android, iPhone, Nokia)?
Android, iOS, Windows Phone

Jak przenieść kontakty za pomocą konta Google (Android, iPhone, Nokia)?

Aktualizacja: 27.08.2017

Kiedyś przenoszenie kontaktów mogło być katorgą. Jeśli mieliśmy ich za dużo zapisanych w telefonie, to mogły się nie zmieścić na karcie SIM. I pojawiał się problem. Obecnie często używanym, łatwym w użyciu rozwiązaniem jest konto Google. Jak to zrobić?

Konto Google umożliwi nam przeniesie danych z Androida na Androida, z Androida na iPhonea, z Nokii na Symbianie (np. Nokia 500) na Androida i na odwrót.

1. Android > Android

Przechodzimy do ustawień w telefonie i szukamy opcji "Konta". Jeśli konto Google nie jest dodane, to je dodajmy. Następnie wybieramy konto Google i zaznaczamy opcję "Kontakty", by zostały zsynchronizowane (wysłane na serwer Google). Na drugim telefonie robimy to samo. Tym samym stary telefon wyśle zgromadzone kontakty, a nowy je pobierze.

Istnieje również drugi sposób. Przechodzimy do kontaktów na starym telefonie, wybieramy w opcjach "Eksport". Telefon zapyta nas, gdzie chcemy załącznik z kontaktami wysłać, wybieramy maila. Taką wiadomość z kontaktami wysyłamy do siebie. Na nowym telefonie odczytujemy wiadomość i klikamy w załącznik. Telefon spyta, gdzie zapisać kontakty (pamięć telefonu, czy na przykład konto Google).

2. Android > iPhone

Wszystko tak samo jak w punkcie 1. Przy czym w iPhonie należy przejść do "Ustawień", "Poczta, kontakty, inne" i wybrać konto Google (jeśli nie jest dodane, to należy je dodać). Następnie w opcjach tego konta Google zaznaczyć pozycję "Kontakty".

3. Nokia Symbian > Konto Google

Należy pobrać program Nokia PC Suite (ze strony producenta), podłączyć telefon do komputera za pomocą kabla USB. W programie wybieramy opcję "Kontakty", ponownie "Kontakty" i zaznaczamy interesujące nas pozycje kontaktów. Następnie z menu "Plik", opcją "Eksportuj", eksportujemy do pliku csv nasze kontakty.

Ostatnim krokiem jest przejście do Gmaila (jeśli nie mamy tam konta, to można je utworzyć za darmo). Tam w pozycji menu "Kontakty" można wybrać opcję importu danych. Wybieramy nasz plik csv. Kontakty zostaną zaimportowane. W nowym telefonie należy połączyć telefonem z powyższym kontem Google, potem wybrać to konto i zaznaczyć, że kontakty również mają zostać zsynchronizowane. Telefon pobierze nasze kontakty automatycznie.

W przypadku Nokii istnieje jeszcze jedno rozwiązanie: sprawdź tutaj.

Autor: . Tagi: , , , , , , , , . Źródło obrazka porady: własne

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ewaAgataJarekBartosz StefanickiZuzanna Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Agata
Gość
Agata

Witam, synchronizowałam kontakty na konto google. Jednak pokazało się że nie wszystkie kontakty zostały przesłane. Problem tkwił w tym iż dany kontakt musiał należeć do przypisanej grupy "Moi znajomi". Z związku z tym przypisałam wszystkim kontaktom,tą grupę. Następnie ponownie się synchronizowałam, jednak w dalszym ciągu kontakty nie zostały przeniesione do konta Google.Co teraz zrobić?

Jarek
Gość
Jarek

Synchronizuję na starym telefonie wszystko co mam. Następnie na nowym robię też synchornizację i tu jest problem ponieważ na konto zapisuję to co mam na nowym telefonie czyli NIC. Nie ściąga mi kontaktów, smsow ani aplikacji więc coś tu jest nie tak.

ewa
Gość
ewa

Zrobiłam wszystko i nic. Skopiowały mi się jakieś kontakty FACEBOOK a nie kontakty z telefonu.

Zuzanna
Gość
Zuzanna

A co jeśli telefon mi się popsuł, mam teraz nowy i chce kontakty które zapisywałam na emailu, a one nie zsynchronizowały się?