Google w ostatnim czasie wprowadzało sporo poprawek do swojej wyszukiwarki oraz dość długo testowało jej nowy interfejs. Tym razem polski oddział postanowił wdrożyć odświeżoną szatę graficzną swojego flagowego produktu. Jest to kolejna usługa od Google - tuż za YouTube - która przeszła redesign. Jak podaje amerykański gigant, łącznie doszło do ponad stu poprawek w samym wyglądzie wyszukiwarki.

Nowy układ graficzny ma lepiej prezentować użytkownikowi możliwości, oraz ujednolicić wygląd poszczególnych sekcji wyszukiwania.

Strona główna wyszukiwarki

Google

Logo Google zostało powiększone, a kolory w nim użyte rozjaśnione. Przyciski wyszukiwania również są większe. Nowa szata zmieniła przyciski ze zwykłych, domyślnych stylów przeglądarek na definiowane przez arkusz CSS.

Strona z wynikami wyszukiwania

Google

Domyślnie rozwinięty jest teraz lewy panel, który zawiera dodatkowe opcje zawężające wyszukiwanie do takich kategorii jak: grafika, filmy, mapy, wiadomości, blogi, aktualizacje etc. Dzięki temu udogodnieniu będziemy mogli przełączać się pomiędzy różnymi kategoriami wyszukiwanych informacji już na poziomie wyników wyszukiwania.

Co myślicie o nowym wyglądzie?

↑ Skocz do góry

Opublikowano: 6 maja 2010. Autor: Bartosz Stefanicki.
Tagi: , , , , .

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "Nowy układ graficzny w wyszukiwarce Google"

avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
klaudia
Gość

nie można załączać zdjęć do wyszukiwania :(
wcześniej jak chciałam wyszukać zdjęcie większych rozmiarów to poprostu załączałam obraz i bez problemów je znajdywałam, natomiast teraz nie ma takiej możliwości :(

Marcin Godlewski
Gość

Gdyby tego lewego panelu nie było - to bym zmian prawie nie zauważył ;)

Bartosz Stefanicki
Gość

@Marcin Godlewski,
Znacznych zmian nie wprowadzili, jednak chwała im za to że próbują iść z duchem czasu i co kilka lat robią ten redesign.

wpDiscuz