Czasami zachodzi potrzeba wykonania zrzutu ekranu, na którym widać stronę internetową. Tak możemy pokazać stronę internetową w pełnej okazałości, jak prezentuje się w przeglądarce. Można to zrobić ręcznie za pomocą przycisku PrtSc, ale po co, skoro można to zautomatyzować?

Przycisk PrtSc

Korzystając z przycisku PrtSc (Print Screen Key) musimy zrzut ekranu wkleić do programu graficznego, zapisać to na dysku. Powiem więcej, gdy strona jest "długa" to trzeba wykonać takich zrzutów kilka, następnie posklejać w programie graficznym. To pracochłonne i moim zdaniem nie ma sensu. Dlaczego?

Aplikacje webowe

Istnieje kilka ciekawych aplikacji internetowych. Wystarczy podać im adres strony, po czym po chwili otrzymujemy gotowy plik graficzny do pobrania. Szybko i efektywnie. To są zalety, są również wady: różne aplikacje, różne silniki, różne efekty - nie zawsze takie, jakich byśmy oczekiwali. Czasami czcionka jest niezgodna, ustawienia elementów, kolory itp.

Przykłady aplikacji webowych:

Wtyczki do przeglądarek internetowych

Moim zdaniem najlepsze wyjście z sytuacji. Robimy zrzut tego, co mamy przed oczami (zgodność czcionek, rozdzielczości, kolorów itp). Poza tym zawsze działa to rozwiązanie szybko (naszym operatorem jest nasz własny komputer).

Mozilla Firefox

Opera

Google Chrome

Program dla Windowsa

Dodatkowo przedstawiam program WebShot, który oferuje również wykonywanie screenshotów.

↑ Skocz do góry

Opublikowano: 13 maja 2014. Autor: Bartosz Stefanicki.
Tagi: , , , .

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "Generowanie screenshotów stron www"

avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Comandeer
Gość

Oczywiście miało być: "nie działały pod Linuksem". Pod Windowsem pewnie działają perfekcyjnie (nie wiem, nie mam ochoty sprawdzać ;))

Comandeer
Gość

Powyższe pluginy do browserów albo lamiły równo, albo po prostu nie działały pod Windowsem... Okazało się, że niezastąpiony jest jednak klasyczny ScreenGrabber dla liska

wpDiscuz