Kiedyś przenoszenie kontaktów mogło być katorgą. Jeśli mieliśmy ich za dużo zapisanych w telefonie, to mogły się nie zmieścić na karcie SIM. I pojawiał się problem. Obecnie często używanym, łatwym w użyciu rozwiązaniem jest konto Google. Jak to zrobić?

Konto Google umożliwi nam przeniesie danych z Androida na Androida, z Androida na iPhonea, z Nokii na Symbianie (np. Nokia 500) na Androida i na odwrót.

#1. Android > Android

Przechodzimy do ustawień w telefonie i szukamy opcji "Konta". Jeśli konto Google nie jest dodane, to je dodajmy. Następnie wybieramy konto Google i zaznaczamy opcję "Kontakty", by zostały zsynchronizowane (wysłane na serwer Google). Na drugim telefonie robimy to samo. Tym samym stary telefon wyśle zgromadzone kontakty, a nowy je pobierze.

Istnieje również drugi sposób. Przechodzimy do kontaktów na starym telefonie, wybieramy w opcjach "Eksport". Telefon zapyta nas, gdzie chcemy załącznik z kontaktami wysłać, wybieramy maila. Taką wiadomość z kontaktami wysyłamy do siebie. Na nowym telefonie odczytujemy wiadomość i klikamy w załącznik. Telefon spyta, gdzie zapisać kontakty (pamięć telefonu, czy na przykład konto Google).

#2. Android > iPhone

Wszystko tak samo jak w punkcie 1. Przy czym w iPhonie należy przejść do "Ustawień", "Poczta, kontakty, inne" i wybrać konto Google (jeśli nie jest dodane, to należy je dodać). Następnie w opcjach tego konta Google zaznaczyć pozycję "Kontakty".

#3. Nokia Symbian > Konto Google

Należy pobrać program Nokia PC Suite (ze strony producenta), podłączyć telefon do komputera za pomocą kabla USB. W programie wybieramy opcję "Kontakty", ponownie "Kontakty" i zaznaczamy interesujące nas pozycje kontaktów. Następnie z menu "Plik", opcją "Eksportuj", eksportujemy do pliku csv nasze kontakty.

Ostatnim krokiem jest przejście do GMaila (jeśli nie mamy tam konta, to można je utworzyć za darmo). Tam w pozycji menu "Kontakty" można wybrać opcję importu danych. Wybieramy nasz plik csv. Kontakty zostaną zaimportowane. W nowym telefonie należy połączyć telefonem z powyższym kontem Google, potem wybrać to konto i zaznaczyć, że kontakty również mają zostać zsynchronizowane. Telefon pobierze nasze kontakty automatycznie.

W przypadku Nokii istnieje jeszcze jedno rozwiązanie: sprawdź tutaj.
↑ Skocz do góry

Opublikowano: 7 marca 2015. Autor: Bartosz Stefanicki.
Tagi: , , , , , , , , .

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Jak przenieść kontakty za pomocą konta Google (Android, iPhone, Nokia)?"

avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Agata
Gość

Witam, synchronizowałam kontakty na konto google. Jednak pokazało się że nie wszystkie kontakty zostały przesłane. Problem tkwił w tym iż dany kontakt musiał należeć do przypisanej grupy "Moi znajomi". Z związku z tym przypisałam wszystkim kontaktom,tą grupę. Następnie ponownie się synchronizowałam, jednak w dalszym ciągu kontakty nie zostały przeniesione do konta Google.Co teraz zrobić?

Jarek
Gość

Synchronizuję na starym telefonie wszystko co mam. Następnie na nowym robię też synchornizację i tu jest problem ponieważ na konto zapisuję to co mam na nowym telefonie czyli NIC. Nie ściąga mi kontaktów, smsow ani aplikacji więc coś tu jest nie tak.

Zuzanna
Gość

A co jeśli telefon mi się popsuł, mam teraz nowy i chce kontakty które zapisywałam na emailu, a one nie zsynchronizowały się?

wpDiscuz